Kto akceptuje pull requesty

0

Kto akceptuje pull requesty w projektach open source ? Jeżeli każdy może dodawać kod to by było bez sensu, bo każdy projekt by można było zniszczyć.

2

Core team.

3

Team. Najczęściej osoby z zewnątrz nie mają prawa do zapisu, więc robi się fork a z tego forka pull request do głównego repo.

1

inżynier lub wyższy odznaczeniem

1

Podobno w Linuxie każdy PR osobiście akceptuje Linus

W innych projektach - ludzie z uprawnieniami do zatwierdzania PR. W gicie taka osoba nazywa się chyba Commiter (?). W odróżnieniu od Authora

1

Dla mnie to troche nie ma sensu, np. taki bitcoin, autor niby zniknął, a kod zostawił open source, skąd niby wiedział komu dać uprawnienia i że one się nie rozejdą lub trafią w niepowołane ręce?
Czyli jeżeli w core team będzie 1 troll, to projekt w ogóle nie będzie rozwijany bo nigdy nic nie zaakceptuje jeżeli tak mu się będzie podobało.

3

Czyli jeżeli w core team będzie 1 troll, to projekt w ogóle nie będzie rozwijany bo nigdy nic nie zaakceptuje jeżeli tak mu się będzie podobało

Dlatego trzeba bardzo uważnie wybierać ludzi do córę team

2

W projekcie open sorce jak CI sie nie podoba prowadzenie projektu to robisz fork-a i rozwijasz dalej projekt ale już z uprawnieniami ADMIN-a ;)
Wszelkie pomysły destrukcyjne też dość prosto można naprawić (a potem wykopać delikwenta) bo projekt jest rozproszony na wszystkich zaangażowanych wiec zawsze jest n-kopii

Z pomyslow dla OP to możesz założyć sobie dwa konta na github i zasymulować "pull requesty" to będziesz miał to przećwiczone

2

Open source nie oznacza braku właścicielstwa. Oznacza tylko, że kod jest publiczne dostępny i można go wykorzystywać w zakresie licencji. W szczególności są projekty open source nie akceptujące żadnych PR z zewnątrz. Można też taki projekt jak najbardziej olać i go nie rozwijać, właściciel nie ma obowiązku komukolwiek do przekazywać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1