Spójność danych mikro serwisów po Disaster Crash Recovery

0

@yarel: Mam wymagania biznesowe, dotyczące SLA. Rozwiązuję je poprzez regiony active-passive. Bazy danych aktualnie replikowane są do drugiego regionu (instant replication), więc nie boję się za bardzo utraty danych. Scenariusz przed jakim chcę się zabezpieczyć, to zdarzenia typu on sam napisał drop table .... Więc z jednej strony scenariusz dość katastroficzny, z drugiej jeżeli się już przydarzy, to trudno - przekroczymy zakładane SLA.

1

@piotrpo: rozumiem, w takiej sytuacji chyba lepiej stosować profilaktykę niż leczyć chorobę :) Przed wszystkimi zdarzeniami się nie uchronimy, niektórym możemy zapobiegać, np. drop table -> nie dajemy użytkownikom uprawnień do takich działań (rozumiem, że to tylko taki poglądowy przypadek, ale listując inne przypadki, które są problematyczne, można też dobrać rozwiązania i zmniejszyć ryzyko katastrofy).

Co do samych mikro serwisów, to widzę, że stosunkowo niedawno pojawił się koncept BAC theorem (Backup/Availability/Consistency). Przyjemnie mi się czytało

1

Profilaktykę mogę stosować do tego co przewidzę. Wszystkiego nie jestem w stanie zabezpieczyć. Bardzo za to nie chcę wyjść na debila jak stanie się coś nieprzewidzianego, więc wolę mieć przygotowane "coś", co pokryje te wpadki, którym profilaktyka nie dała rady.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0