Czym stworzyć program ułatwiający uzupełnianie tabeli ?

0

Witam szanownych forumowiczów.

Jestem całkowicie zielony w sprawach programowania, jednak w głowie zrodziła mi się myśl na stworzenie programu, który ułatwiłby mi pracę. Oto jaka jest moja wizja i na czym miałoby to polegać:

Program ma umieszczać w konkretnych rubrykach tabeli, konkretne dane i taka gotowa, wypełniona tabela ma być przeznaczona do wydrukowania. Dane to różne elementy podzielone na różne podkategorie, np. wybieram sobie z jednej listy towar: odzież, z kolejnej listy: obuwie, kolejnej: biegowe itd. na końcu wypełniam sztuki, kolor, ilość itp. Dane, które wprowadzę są przesyłane do odpowiednich rubryk. Wyobrażam to sobie jako coś na kształt menu z rozwijanymi podkategoriami - kiedy kliknę w ostatnią możliwą podkategorię - wszystkie dane zostają przesłane do tabeli. W tabeli mają się pojawiać tylko te dane, które wprowadzę za pomocą programu.

Jako pierwsza myśl przyszedł mi do głowy excel i zastosowanie filtrów, ale obawiam się, że zginąłbym w tych filtrach, a samo wypełnianie tabeli danymi byłoby dłuższe, niż ręczne wpisywanie danych.

Pytanie do Was jest takie: za pomocą jakich narzędzi mógłbym, w najprostszy sposób, uzyskać oczekiwany efekt ?

Z góry przepraszam jeśli opis jest niejasny i chaotyczny, ale nie myślę jak programista (chyba), bo nim nie jestem :)

1

Coś takiego jak https://allegro.pl/dzial/motoryzacja

Części? Nie chcę.

Szukam auta
Wybieram Ogłoszenia, potem Osobowe, Jeep, konkretnie Grand Cheerokee
Cena? W przedziale...

0

@BraVolt: dokładnie! bardzo dobry przykład. Taki system wyszukiwania i wprowadzania danych byłby idealny. Tylko to musiałoby się ostatecznie znaleźć w tabeli i mieć możliwość wydruku.

0

@szatkus: Jeśli chodzi o efekt końcowy: po kliknięciu "Generuj" > otwiera pdf. - jak najbardziej :). A czy w proponowanych przez Ciebie językach programowania można uzyskać taki efekt, jak pokazujesz na przykładzie, ale nieco rozbudowany, mianowicie:

  • rozwijam kliknięciem myszki listę: "profile" > wyświetlone zostają: "profile A", "profile B" itd.
  • najeżdżam kursorem myszki na "profile A" > rozwija się podmenu: "szerokość 70", "szerokość 76"....
  • najeżdżam na "szerokość 76"....itd.
  • jak już wybiorę dany profil, pozostaje wpisać w takie okienka, które zaprezentowałeś, ilość, kolor i jakieś inne dane, które można wprowadzić ręcznie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0