Jak stworzyć system taki jak "Just Walk out technology"

0

Witam

Mam dość nietypowe pytanie, mianowicie interesuje mnie zrobienie sklepu podobnego do Amazon Go, w którym klient wchodzi do sklepu, bierze co chce i wychodzi z niego. Bez stania w kasie i marnowania czasu. Chciałbym to trochę zmodyfikować, mianowicie chciałbym żeby ostatecznie wyglądałoby to tak: "Klient wchodzi do sklepu, bierze co chce i przy wyjściu płaci kartą kredytową/debetową". Wiem że potrzebuję kilku rzeczy:

  1. Bramki, które będą sterowalne (przy wyjściu muszą być bramki w których klient płaci)
  2. Terminal płatniczy, który też będzie jakoś sterowany - trzeba będzie wysłać cenę produktów do terminala płatniczego
  3. Kamer + algorytm (chyba to jest jakieś Open Vision), który wykrywa co klient wziął z półki

Mam takie pytanie, czy ktoś ma pomysł jak z tym zacząć w ogóle ? Z tego co obserwuję to technologia ta staje się super popularna w USA i na świecie. Potrzebuję osób (jestem w stanie im zapłacić, jeśli mają pojęcie jak tego dokonać), które powiedziałyby jak zacząć z tym pracować, jak to ugryźć, temat nie jest łatwy tylko złożony.

1

Ale właściwie czym się to różni od tego co masz teraz przy kasach samoobsługowych? Tym ze klient nie musi skanować produktów na koniec? Zamiast overkilla z analizą obrazów i zgadywaniem co klient wziął z półki, prościej byłoby zrobic np.:

  • półki z czujnikami które wykrywają że jakis produkt został zdjęty
  • klient przy wejściu bierze sobie czytnik/ma apkę ze skanerem na telefonie i skanuje w trakcie robienia zakupów (takie apki już istnieją, chyba carrefour coś takiego miał)
    A pozostała część tak jak w kasach samoobsługowych już teraz.
1

Carrefour ma: https://www.carrefour.pl/promocje/akcje-promocyjne/scan-go-kupuj-szybko-i-wygodnie
Za granicą takie rozwiązania widziałem w Maxima w Wilnie, tylko nawet bez smartfona ale z ich terminalem.

0

Co do Scan&Go z Carrefoura - sam często korzystam i niby jest to jakiś krok do przodu, ale nie do końca to jest to samo, o czym myśli OP.
Za każdym razem podczas wkładania produktu do torby musisz wyjąc telefon, zeskanować kod, wsadzić telefon do kieszeni, wsadzić coś do torby itp. I tak jest to 40x lepsze niż wsadzanie całości do wózka, potem wyciąganie przy kasie i ponowne pakowanie, niemniej z wygodą rozwiązania opisanego w pierwszym poście nie ma to nic wspólnego.

0

To może zastosować optymalizację i nie chować telefonu? Będzie 4 razy szybciej.

0

To najpierw trzeba zastosować optymializację ewolucyjną i wyhodować z 2-3 dodatkowe ręce. Bo ciężko się w jednej trzyma telefon, a drugą pcha wózek, zbiera towary z półek, trzyma torbę i wsadza do niej produkty jednocześnie :P

1

Ale Ty masz dłonie, czy szczypce? Bo jak to drugie, to nawet rozumiem, że nie możesz jednocześnie np. trzymać telefonu i przełożyć czegoś z półki do drugiej ręki celem zeskanowania. :P

1

@somekind: @cerrato to szczur i jeszcze jakąś trąbkę trzyma to nie ma mowy aby w tym czasie skanował coś telefonem ;-)

1

no przecież zębami weźmie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1