Wątek przeniesiony 2018-12-26 16:16 z Nietuzinkowe tematy przez somekind.

Uwierzytelnianie - gotowe rozwiązanie

0

Tworzę aplikację mobilną na androida i doszedłem do momentu, gdy potrzebuję uwierzytelnić użytkownika. Ze względów oszczędności czasu, jak i również security, nie chcę wymyślać koła na nowo i robić tego po swojemu. Zależy mi na tym, aby użytkownik miał możliwość stworzenia własnego konta w systemie (+ operacji dodatkowych, potwierdzenie e-mailu, reset hasła etc), bądź mógł się zalogować za pomocą Facebooka, Twittera, Googla. Jako, że frontend i tak będę robił samemu, zależy mi na tym, aby rozwiązanie udostępniało restowe api i na wyjściu zwracało JWT, który przechowam w aplikajci mobilnej, a następnie z każdym requestem będę przekazywał go do moich api i tam go weryfikował. Byłoby świetnie, jakby to rozwiązanie było oparte na jakieś w miarę lekkiej technologi (go lang, node.js, .net core), współpracowało z bazą Postgresa i było dostępne jako obraz dockerowy. Chciałbym to traktować jako taki blackbox, wrzucam mu odpowiednią konfigurację i działa, nie za bardzo mnie obchodzi co tam w środku się dzieje.

Kojarzy ktoś z Was takie rozwiązania? Obiło mi się o uszy Identity Server, Anvil.io

1

Znalazłem to co potrzebowałem. Wrzucam, bo może ktoś skorzysta. Co prawda niestety oparte na Javie, ale spełnia wszystkie pozostałe wymogi.

https://www.keycloak.org

0

Ale przecież wspomniany przez Ciebie .NetCore wszystko to ma w standardzie. Robisz sobie WebApi (tak jak chciałeś) i wio.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0