nodejs a java.

0

Jak przegladam sobie benczmarki i porownania to zawsze jest tak ze generalnie im wiecej nio tym lepszy node ze wzgledu na swoja architekture. Jednak jesli uzyc nowego springa na nettym (jesli nic nie myle), to mamy tez saynchronicznosc przy blokujacych requestach. Czy wtedy uzyskujemy cos mocno zblozonego?

7

Jakich benchmarkach? Np w tym node.js nie błyszczy: https://www.techempower.com/benchmarks/#section=data-r17 Co prawda Spring też nie, ale jest sporo innych rozwiązań (także Javowych) do wyboru.

Weź pod uwagę, że benchmarki to nie jest definitywna ocena przydatności. W biznesowych aplikacjach problemem zwykle nie jest szybkość odpowiedzi na trywialne żądania tylko np zapchanie pamięci, zagnieżdżone pętle, niepotrzebne mielenie danych, niezoptymalizowana struktura bazy danych, etc Możesz np stwierdzić, że node.js jest szybszy od Springa, więc wybierzesz node.js, potem wpakujesz mu jakiegoś ciężkiego ORMa generującego głupie zapytania SQL (przy jakiejkolwiek nietrywialnej strukturze danych) i zabijesz wydajność tak, że ten node.js będzie 10x wolniejszy od Springa.

0

Chcesz wybrac język tylko ze wzgledu na benchmark, czy cos jeszcze Cie interesuje?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0