Program do zarządzania projektem

0

Cześć.
Poszukuję jakiejś darmowej aplikacji do zarządzania projektem (najlepiej desktopowa pod Windows). Przeglądałem jakieś dostępne programy, ale duża ich cześć skupia się na wykresach Gantta, a ja poszukuję czegoś innego. Zależy mi aby była możliwość rozbudowanego dokumentowania wymagań klienta co do projektu, że np klient zleca mi zrobienie jakiejś aplikacji, za niedługo zmienia część założeń, chce coś zmienić, coś dodać itp. Chciałbym śledzić właśnie historię tych zmian. Obecnie robię sobie to w Wordzie i jest to mało wygodne, jak trzeba się dokopać i przeglądać wszystkie strony, żeby znaleźć co było kiedy.

0

Jira, Slack i wszelkie podobne

0

redmine / phabricator

0

trello, asana

0

A orientujecie się może czy jakiś program ma możliwość śledzenia historii konkretnej funkcjonalności w danym projekcie? Np klient chce zebym w projekcie zrobił przycisk. Ja sobie w aplikacji do zarządzania to wpisuje. Po jakimś czasie klient chce zeby w przycisk wstawić tekst, wiec ja chciałbym dodać w programie do zarządzania kolejny etap rozwoju tego przycisku. Następnie klient chce, żeby przycisk był okrągły, albo miał inny kolor itp.
Czy jest coś takiego zeby mi pokazało całą historie tych zmian, kiedy była jaka zmiana itp?

0

Git, pod względem rzeczywistych zmian, a nie zmian samych wymagań. Ale w commitach możesz - i powinieneś zawierać numer taska.

0

Polecam gitlab, jest za darmo i jest prostszy od jiry, możesz założyc też konto klientowi, aby mial podglad w wykonywane zadania przez Ciebie.

https://about.gitlab.com/

1

Jeśli używasz np. Visual Studio to na visualstudio.com masz możliwość zarządania własnymi projektami korzystając z metodyk Scrum lub Agile. Jest możliwość zarządzania projektem z wizualizacją postępu prac.
Innym rozwiązaniem jest wspomniana tu już Asana. Używałem w małym teamie i nawet się to sprawdzało.

1

Może Redmine?

2

W zależności od twoich wymagań, może je spełniać stary, dobry... markdown oczywiście wersjonowany w git'ie. Diffowanie takich dokumentów jest bajecznie proste i czytelne

1

Znam parę niedarmowych aplikacji do zarządzania wymaganiami i nawet gdyby były darmowe, to bym ich nie polecał. Git + MD załatwi ci śledzenie kto, kiedy i dlaczego coś wpisał/zmienił jak dołożysz do tego pull requesty, to masz kontrolę co wchodzi, co nie wchodzi do repozytorium.

@Tyvrel: Chyba zdobyliśmy puchar złotej łopaty....

0
piotrpo napisał(a):

Git + MD załatwi ci śledzenie kto, kiedy i dlaczego

Co to MD? MarkDown? to to jeszcze przydałby się jakiś serwer Gita jak GitHub/GitLab/Bitbucket :P

Chyba zdobyliśmy puchar złotej łopaty....

Niestety nie :D złotą łopatę zdobył wpis który poleciał za spam :D

A żeby było na temat. Ja od pewnego czasu ogarniam sobie co tam w standardzie daje GitHub. W zasadzie to teraz po przerwie wróciłem sobie o ogarniania bo wcześniej testowałem już Wiki, github pages, a potem śledzienie ticketów w GitHubie. A teraz zestuję GitHub CI i super spraw. A ja jestem wymagający bo mój hobbystyczny projekt jest w Haskellu a GitHub CI nawet umie Haskella zbudować :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1