Video Live Streaming - pomoc w zaprojektowaniu programu

0

Witam.
Chciałbym zrobić program obsługujący transmisje video. Jednak nie wiem za od której strony to ugryźć. Najbliżej mi jest do C++ ale wiem ze tutaj będzie wszystko bardzo wolno szło. W być może w Javie lub Pythonie3 są jakieś fajne biblioteki do programowania sieciowego oraz wyświetlania wideo na ekranie, jednak te języki znam dość pobieżnie. Wiecie może od w czym warto by było zacząć robić takie coś? Musze dodać ze chodzi mi o klienta jak i server, wiec oba mogły by być pisane w innych językach jeśli było by łatwiej.

Dodatkowy problem jest z protokołami. Nie za bardzo jeszcze wiem jak ma sie RTSP do protokołów TCP i UDP. No i na jakiej zasadzie powinienem robić połączenie. Jeśli nie będzie interakcji z serverem na zasadzie logowania to wystarczy mi chyba UDP. Jednak gdybym chciał by taka interakcja nastąpiła to chyba lepiej by było wykorzystać TCP. Jednak nie wiem czy kontakt z serverem na zasadzie TCP oraz transmisja mediów za pomocą UDP obok siebie z tej samej aplikacji nie za bardzo by sie gryzły(chodzi mi o problemy z oprogramowaniem czegoś takiego)

Macie jakieś rady albo propozycje?

0

Serwer, jako że wypadaloby go stawiać na Linuksie, najlepiej w javie. Klient w .net/C#. Zresztą, Wowza czyli jeden z najlepszych serwerów streamingu jakie są, został napisany w javie i działa świetnie, więc tu masz dowód że się da.

Jak się ma rtsp do tcp czy udp, pytanie dość głupie, mogę odpowiedzieć że tak samo jak http albo ftp.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0