Wątek przeniesiony 2016-06-21 23:02 z Edukacja przez somekind.

Czy implementacja REST API przydaje się w tworzeniu aplikacji mobilnych?

0

Witam, tak jak w temacie, czy implementacja restowego API przydaje się w technologiach mobilnych? Jeśli tak to w jaki sposób, mam tutaj na myśli głównie IOS, ewentualnie Android. Z góry dzięki.

0

Tak, przydaje się. Bo natywna aplikacja będzie się komunikować przez to api z serwerem. Oczywiście jeśli potrzeba takiej komunikacji w ogóle istnieje.

1

Tak, bo dzięki temu możesz mieć strone serwerową w modelu backend-as-a-service i mieć jeden backend dla wszystkich klientów (ios, android, web etc)

0

A przy budowaniu aplikacji mobilnych na IOS, lub Androida?

1

System operacyjny telefonu ani język, w jakim napiszesz aplikację mobilną nie powinien mieć żadnego znaczenia. Dlaczego?
REST określa sposób, w jaki chcesz stworzyć swoją aplikację internetową, a nie jest API samym w sobie. Jest to pewne podejście, dzięki któremu korzystanie z metod, które stworzysz będzie łatwiejsze i dużo bardziej intuicyjne.
Skoro dobijasz do jakichś zasobów- usera z bazy danych, wpisu o książce, obrazka itp. to możesz to zrobić trzymając się tego podejścia, jakim jest REST. Zasadniczo będziesz miał odpowiedź w JSONie, a każdy język do tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych radzi z nim sobie bez trudu, więc możesz mieć jeden backend dla wszystkich systemów operacyjnych na telefony.
Po co? Telefon nie ma takiej mocy obliczeniowej jak komputery i nigdy nie będzie miał. Poza tym nie chcesz fizycznie trzymać na nim wszystkich zasobów, które tkwią u ciebie w aplikacji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1