Podstawy Inżynierii Oprogramowania.

0

Witam,
Dziś siedząc nad "Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C#", pomyślałem że w tym dziale przydał by się jakiś wątek główny w którym moglibyście podesłać nowicjuszom przydatne linki dotyczące podstaw / tuturiali odnoszących się do głównych założeń działu.

Proponuje ten temat podpiąć, by zminimalizować tego typu wątki.

Osobiście zapisałem się na kurs UML, do którego adres przesyłam poniżej, aczkolwiek głównie chciałbym zdobyć od podstaw jak największe doświadczenie w pisaniu testów / UML / Wzorców Projektowych.
Dlatego proszę was byście przedstawili mi jak wy podchodziliście do tematyki Agile jako nowicjusze.

Link do kursu UML:
http://darmowy-kurs-uml.scire.pl/

0

A to UML i wzorce projektowe dla agile są jakieś inne niż dla normalnego programowania?

0

@somekind, jak zapewne zauważyłeś programuję w c#, uczę się sam w domu, bo na uczelni nie skończyliśmy jeszcze podstaw z c# i staram się dowiedzieć jakie muszę podjąć kroki by zwinnie wytwarzać oprogramowanie, jak pisałem test jednostkowe / UML / implementacja kodu, a właściwie co po czym występuje / jak się uczyć poszczególnych elementów.

1

Ech, pracodawcy ich mać.
Ogólnie Agile to jest teraz taki buzzword, każda firma twierdzi, że jest agile, przy czym większość z firm nie rozumie tego podejścia do końca. (Tak jest zresztą większość rzeczy, która jest modna.)

UML to technika projektowania aplikacji za pomocą diagramów. Wzorce projektowe też istniały na długo przed agile. To tylko pewne powtarzalne sposoby rozwiązywania typowych problemów. Nie mieszaj tych dwóch rzeczy z agile, bo można ich używać wcale nie będąc agile.

0

@somekind mam jako takie pojęcie o wzorcach, ale do tej pory pisałem projekt wyobrażając sobie jak ma całość wyglądać oraz rozpisując sobie specyfikację, diagramów używałem tylko do sprawdzenia czy projekt zachowuje założenia SOLID. Pytania jakie dostałem na teście technologicznym mnie zdezaktywowały całkowicie, wszystkiego czego się nauczyłem uczyłem się w domu, czytając, pisząc czy oglądając tuturiale na yt, stawiając na praktykę / pisanie projektów, natomiast w tej chwili zastanawiam się czy nie powinienem wykuć na pamięć wszystkich elementów c# / dot net z msdn'a...

0

A jakie miałeś pytania?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1