Program do zarządzania towarem, telefon jako skaner

Odpowiedz Nowy wątek
2015-01-10 14:40
0

Witam,
Wróciłem dopiero z Anglii. Tam zajarałem sie programowaniem i podjałem pierwsza prace w polsce jako programista bla bla bla.
Aczkolwiek w Anglii pracowalem w magazynie, do tego moja poprzednia praca polegala na zarządzaniu towarem z którym nigdy nie moglem sobie poradzić (zawsze stan sie nie zgadzał :)). Wrociłem do polski i okazało się że moi przyjaciele mają ten sam problem w swojej firmie (ok 4 tys rodzajów produktów). I też w Anglii pracowali wczesniej w magazynie :)
Postanowiłem im pomóc. W zamian za stworzenie oprogramowania dostosowanego pod ich firme dostane platforme do testowania, to jak narazie mi wystarczy. Przejdziemy więc do rzeczy. Prosiłbym o pomoc w dobraniu odpowiednich technologi.

Technologie które mam zamiar teraz wykorzystać to: html/css/js/php/phonegap/twitter bootstrap/mysql

  1. Sama aplikacja webowa do zarządzania magazynem mam zamiar napisac w php. Wystawianie faktur, wpisywanie, przeglądanie, zmiana detali.
  2. Po wpisaniu faktury chciałbym aby drukowało kody kreskowe towarow, przez drukarke do kodów. Oraz osoba zarzadzająca magazynem będzie je naklejać na towary. Tu pojawia sie pierwszy problem. Są też towary bardzo małe jak np. uszczelki. Jak w tym przypadku poradzić sobie z kodami? Ew. Kontrolowaniem ich stanu.
  3. Firma sprzedaje towary na zasadzie handlu "obwoźnego", czyli sprzedawca jeźdźi "transitem" i ma wszystkie produkty na pace. Tutaj chciałbym aby za pomocą telefonu komórkowego mógł przeskanować wydane towary, a to automatycznie zaktualizowało by baze przez 3g.
    Mam nadzieje ze tą kwestie załatwie przez phonegap'a. Zależy mi na wydajności w tej kwesti. Tzn. żeby sprzedawca nie musiała spedzać kilku minut na "ruchy" w programie typu włączanie skanera. Znalazłem pluginy do phonegap'a ze skanerami kodów. Mam nadzieje ze bedą działac.
  4. Telefony w firmie służyłby nie tylko do sprzedaży, ale także do przesunięć magazynowych (znów barcody), ale także to sprawdzanai informacji o towarach, czy aktualizowanie ich właściowsci (cena zdjecia itp).
  5. I włąsnie tutaj jest jedno z ważniejszych pytań. Potrzebuje serwera do komunikacji pomiędzy telefonami a bazą danych. Czy ja potrzebuje tutaj nodejs? Czy wystarczy zwykły php i wysyłenie POST'em informacji na temat towarów?

Co o tym myślicie? Sam próbowałem różnych programów, oni także i niestety się nie spisywały.
Ma to sens?

Pozdrawiam
Artur Słomowski

Pozostało 580 znaków

2015-01-10 23:50
0

Będziesz miał z tym trochę zabawy, ale już lecę z moimi luźnymi przemyśleniami.
2) Możesz drukować QR kody. Nawet przy dość małych rozmiarach da się je swobodnie zeskanować telefonem, więc nie powinno być dużych problemów. Dodatkowo ogarnie to każdy telefon z aparatem.
3) Ja bym postawił na proste API. Czyli telefon podpięty do internetu (np. 3G). Włączasz apkę, i przed wydaniem towaru sprzedawca skanuje towar. Apka tworzy rachunek wszystkich towarów, które zostały sprzedane. Dla sprzedawcy robi się z tego forma kasy. Na koniec zatwierdza rachunek, wtedy apka wysyła po HTTP request, który ma ze stanu magazynowego odjąć wszystkie wydane towary.
4) Jeżeli jedno skanowanie towarów ma kilka zastosowań, można dać telefonowi UI przypominającą kasę fiskalną. Czyli np. otwarcie rachunku (wtedy usuwamy towary z magazynu), opcja "sprawdź cenę" itp.
5) Wg. mnie serwer PHP + MySQL <-> Apka Androidowa, do tego bezpieczne połączenie HTTP w zupełności wystarczy.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0