selenium i testowanie oprogramowania

0

witam
poszukuję materiałów w miarę konkretnych do nauki narzędzia selenium oraz z ogólnej wiedzy praktycznej w zakresie testowania. najlepiej w języku polskim. za wszelkie pomoce/linki/namiary z góry bardzo dziekuje.

nikt nic?????

0

W języku polskim? Zapomnij. Idź pouczyć się angielskiego a potem wróć :)

0

po ang też może być

0

Jest polskie narzędzie, które ma lepsze możliwości niż Selenium. Nazywa się ATSUite (www.atsuite.com). Wykorzystuje prosty język do pisania testów i może zastąpić Selenium.
Polecam też artykuł o nim na testerzy.pl: http://testerzy.pl/narzedzia/atsuite-testerzy-nie-musza-kodowac-by-automatyzowac-oceniamy

0

O RLY? "Lepsze możliwości"? A czy aby czasem to wasze narzędzie nie ma pod spodem działającego właśnie selenium? Ma? No to ma te same możliwości. Co najwyżej w bardziej przystępnym formacie. Na pierwszy rzut oka to wygląda to na klona Fitnesse a biorąc pod uwagę brak spektakularnego sukcesu Fitnesse, wam też niestety go nie wróżę.
Poza tym jak wygląda API do tego narzędzia? Jest w ogóle toto dostępne jako biblioteka?

0

Jakoś nie spotkałem się z możliwością testowania grubego klienta z użyciem Selenium. Tak, że chyba tu są te większe możliwości ukryte.
Co do dostępnego API to narzędzie to wygląda na interpreter jakiegoś języka więc raczej się nie spodziewam żeby jakieś API było.

0

To połączenie selenium i sikuli. W razie problemu wolałbym być bliżej mięcha. A co do nauki selenium - najpierw naucz się programować. Selenium to nie narzędzie testerskie w stylu klikam i robie, tylko biblioteka do testów funkcjonalnych. Zresztą dosyć niewdzięczna.

A materiałów jest mnóstwo, googlnij: webdriver tutorial, page object pattern, selenium best practices.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1