[windows] wielojezykowy program

0

Potrzebuje napisac sobie przykladowy programik ktory wyswietli gui, a nastepnie w zaleznosci od jezyka usera wyswietli w nim odpowiedni napis.
Jak sie za to zabrac, jakie funkcje?

Wiem ze musze stworzyc wiele roznych wersji tego samego komunikatu, i wybrac wlasciwa w zaleznosci od jezyka usera.

Potrzebuje jakis przykladowy messagebox.c z tym, zeby w kilku jezykach miec komunikat.

0

Najprościej? Tablica stringów. Komunikat[0][n] oznacza n-ty komunikat w języku Polskim, Komunikat[1][n] oznacza n-ty komunikat po rumuńsku.

0

Gettext powinien działać na Windowsach. Poszukaj w Google.

0
  • wiem ze jest jakis sposob z resourcami PE, jakis mechanizm wlasnie to stringow zeby ulatwic pozniej debugowanie/zmiane/analize.
  • jak pobrac jaki jezyk uzywa user?
0
lang0 napisał(a)
  • wiem ze jest jakis sposob z resourcami PE, jakis mechanizm wlasnie to stringow zeby ulatwic pozniej debugowanie/zmiane/analize.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.resources.resourcemanager.aspx tak to wyglada w C#. Inne jezyki maja podobne rozwiazania.

lang0 napisał(a)
  • jak pobrac jaki jezyk uzywa user?

Ciekawie to ort! :D Mozesz sie powolac na ustawienia regionalne systemu. Poczytaj o http://www.ezzylearning.com/tutorial.aspx?tid=6533766 CultureInfo.

0

Nie wiem w czym piszesz, ale Visual Studio ma takie narzędzie(tworzy się tablice stringów dla różnych języków w zasobach). Później język jest dobierany automatycznie według ustawień systemu(nigdy tego za bardzo nie testowałem, ale chyba działa :p). Inne IDE może też coś takiego są w stanie zrobić.

0

Witam,

Jeśli chcesz uzyskać efekt aplikacji wielojęzycznej to w prosty sposób można to zrobić w C#.

Ciekawy opis możesz znaleźć tutaj:
http://rtarlowski.blogspot.com/2011/02/c-change-form-language-at-runtime.html

0

To może lepiej uściślij swoje pytanie:

  • .net czy aplikacja natywna
  • chcesz mieć ręczny wybór wersji językowej, czy wolisz aby program sam wyświetlał się w języku takim samym, jak locale w systemie, bez możliwości ręcznej zmiany

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1