Diagram Przypadków Użycia

0

Witam,
Zwracam sie do Was z prośbą o sprawdzenie poprawności mojego diagramu, jest to diagram stworzony do pracy dyplomowej, jak sie okazalo moj promotor nie zna sie na diagramach UML:P

Oto diagram:
http://jps.hostz.pl/praca_dyplomowa/uml.gif

Oto krótki opis problemu:
Serwis został stworzony z myślą o ludziach, którzy często przemieszczają się używając środków komunikacji publicznej takich jak komunikacja miejska. W danym projekcie wykorzystana i zaimplementowana została baza z komunikacją miejską w Nysie (MZK Nysa).
Aplikacja rozbudowana została również o możliwość wyboru punktu medycznego, dzięki czemu użytkownik ma możliwość nie znając danej miejscowości trafić do szpitala, apteki czy też przychodni z wybranego miejsca w którym się znajduje. Jego zadaniem jest jedynie sprecyzowanie parametrów wyszukiwania.
//Po połaczeniu się z serwerem
Podczas uruchomienia serwisu wyświetla się formularz w którym użytkownik wybiera kryteria, które później pozwolą na dobranie przez aplikacje najwłaściwszej Linii komunikacji miejskiej, tak by użytkownik mógł dotrzeć do wybranego celu w miarę sprawnie i szybko.
Dla serwisu stworzony został panel administratora, w celu aktualizacji bazy o nowe połączenia, punkty medyczne czy też edycja i usunięcie już nieaktualnych danych.
Administrator może tworzyć nowe konta administratora, dzięki czemu nad aktualizacją danych może pracować więcej niż jedna osoba.

Aby aplikacja mogła rozpocząć wyszukiwanie połączenia potrzebuje otrzymać sprecyzowane parametry:
 Środek transportu jakim będzie przemieszczał się użytkownik (na potrzeby pracy dyplomowej ta funkcja jest odgórnie zaznaczona, ponieważ w bazie znajdują się jedynie dane z komunikacji miejskiej w Nysie, jednakże istnieje możliwość rozbudowy bazy o nowe środki transportu)
 Miejsce początkowe, a więc miejsce z którego użytkownik chce rozpocząć przejazd
 Miejsce docelowe, do którego zmierza użytkownik (może to być również, punkt medyczny)
 Termin przejazdu (aplikacja by ułatwić życie użytkownikowi wpisuje w te pola formularza dane z danej chwili, użytkownik może je zmienić)
 Minimalny i maksymalny czas przesiadki (standartowo jest to 5-10min)

0

Diagram wygląda na poprawny tyle tylko, że jest za skomplikowany. Rozbij go na kilka mniejszych opisujących poszczególne kroki. Na przykład wybór pozycji połączenia jest zagmatwany i choć wszytko się zgadza to całość przypomina zagadki z etykietek Kubusia. Za dużo pokręconych strzałek

0

@jpssop - Nie chcę być wredny, ale wypuszczanie na świat serwera z niezablokowanym dostępem do katalogów, to lekkie samobójstwo. Jesteś pewien, że nie masz tam żadnych poufnych danych, które ktoś mógłby wykraść?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1