Protokół TLS na gmailu- czym to się je?

0

Witam,
Piszę klienta poczty i jestem na etapie wysyłanie wiadomości. Testy przeprowadzam na gmail'u.
Wysyłam HELO i serwer odpowiada mx.google.com at your service, wysyłam MAIL FROM: <...>, serwer na to STARTTLS first, więc pierw wysyłam STARTTLS, po czy czym MAIL FROM, ale serwer nie odpowiada, na AUTH też nie odpowiada. Na komendę help wysyła link do http://www.ietf.org/rfc/rfc2821.txt ale nie ma tam słowa o TLS. Znalazłem też ten artykuł http://www.ehaker.pl/artykuly-wiecej-12/ ale nie rozumiem tego za bardzo.
Gdyby ktoś dobroduszny powiedziałby jakie dokładnie polecenia trzeba wysłać byłbym wdzięczny :)
Wesołych świąt!

0

TLS to nastepca SSL, ale z powodu przyzwyczajenia uzytkownikow, nazwa SSL jest uzywana zamiennie (a nie, jak to powinno miec miejsce, wylacznie w odniesieniu do starego protokolu).

Ogolnie rzecz biorac, z poczta klient moze laczyc sie za pomoca protokolu POP3. Moze tez (zazwyczaj na innym porcie) polaczyc sie z poczta przez POP3 z szyfrowaniem TLS (czy SSL, jak kto woli). STARTTLS to trzecia opcja - laczysz sie za pomoca nieszyfrowanego POP3 i w ramach tego samego polaczenia mozesz wynegocjowac przejscie w tryb szyfrowany.

Po prostu szukaj pod haslami w stylu "POP3 SSL". Na Wikipedii pod angielska wersja artykulu o TLS znajdziesz liste wszystkich powiazanych dokumentow RFC.

0

Próbuję to rozgryźć, włączyłem telneta i po każdym wysłaniu STARTTLS po paru sekundach przerywa połączenie :-/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0