[UML] Oprogramowanie

0

Witam!
Proszę o wasze propozycje oprogramowania do modelowania UML oraz zdanie na temat używanych programów. Co waszym zdaniem jest dobre i dlaczego. Przymierzam się do zainstalowania "Enterprise Architect-a", co o nim sądzicie?

0

AutoCAD
Enterprise Architect, czyli to co wymieniłeś
ArgoUML to darmowa, multiplatformowa aplikacja przeznaczona do programowania obiektowego w języku UML
Poseidon for UML to zaawansowane narzędzie do projektowania, analizowania i dokumentowania oprogramowania. Dostępna jest wersja TRIAL
StarUML to projekt OpenSource którego celem jest stworzenie szybkiego, elastycznego, funkcjonalnego i roszrzerzalnego środowiska modelowania UML (Unified Modeling Language) pod platformę Windows, które mogłoby być konkurencją dla komercyjnych rozwiązań z tej dziedziny.

Jednak samo narzędzie UML nie zastąpi Ci wiedzy z Projektowania Systemów Informatycznych

0

@blm, jeżeli chcesz instalować EA tylko dla UMLa to nie warto. Za drogi, za duży, za skomplikowany. Dodam jeszcze VioletUML, ktory pozwala na wykonywanie prostych grafów.

0

Dodam tylko, że dla prostych grafów (samych grafów) styknie MS Visio

0

produkt Paradigmu, jest wersja darmowa, można robić diagramy itp. w ramach licencji, jedyna wada jaką zauważyłem na razie to dodaje znak wodny do generowanych bitmap.

0

zgadzam sie, rowniez polecam VisualParadigm for UML !
a co do znaku wodnego - wystepuje on tylko i wylacznie w wersji evaluation
w razie naglej potrzeby mozna go w prosty sposob ominac.. zrobic screenshota z programu z diagramem->paint->wyciac szare kropeczki na tle i juz

0

tylko wersja evaluation jest darmowa, a omijanie znaku wodnego jednak jest niewygodne choć możliwe, jedyna wada dla mnie to on się strasznie długo ładuje, bo on chyba w javie jest. poza tym odnośnie znaku wodnego - każdą licencję może na 30 dni jak trial zrobić i tylko mu wpisać ją i wtedy wygenerować bitmapy.

0

Dzięki za info! Teraz mam w czym przebierać :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1