System zarzadzania projektem

0

Witam

Czy mozecie mi polecic jakis darmowy system do zarzadzania projektem programistycznym (serwisy www)? Chcialbym aby oferowal takie rzeczy jak kalendarz, roadmap, rozne uprawenienia dla roznych uzytkownikow, obsluge svn, liste prac itp.

zapomnialem dodac ze oprocz trak:)

0

było dwa posty niżej: http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=114101

TRAC:
http://trac.edgewall.org/
ma prawie wszytko co do szczęści a potrzeba. Brak mu tylko pań do parzenia kawy. No i komunikacja z klientem zewnętrzym może okazać się czasami uciążliwa, bo klient może zostać zasypany Logami SVNa/CVSa. Napisane w Javie jako bazy używa SQLite, którą należy skompostować i zamienić na cokolwiek innego (inaczej strasznie zmuli po kilku tygodniach.)
Starszy, ale niezastąpiony system RT:
http://bestpractical.com/
lepiej nadaje się do tworzenia wszelkiej maści BOKów. Wady to brak milestonów, roadmapa i wiki. Jednak całość napisana w perlu więc można dopisać (pewno to już ktoś zrobił).

Na co dzień używam obu (firma jest w trakcie przesiadki z rt na traca) i powiem szczerze, że nie mam faworyta. Dużo zależy do czego dokładnie ma służyć narzędzie,l bo inaczej można strasznie się zawieść na obu.

0

W Tracu jeżeli chcesz możesz ukryć przed dowolnym uzytkownikiem (np. klientem) dowolne fragmenty aplikacji.
Aha, AFAIR on jest w Pythonie, a nie w Javie :P

0
Koziołek napisał(a)

Napisane w Javie jako bazy używa SQLite, którą należy skompostować i zamienić na cokolwiek innego (inaczej strasznie zmuli po kilku tygodniach.)

"Trac is written in the Python programming language and needs a database (either SQLite, PostgreSQL, or MySQL works). For HTML rendering, Trac uses the ClearSilver templating system."

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1