czy CGI jest przenosne?

Odpowiedz Nowy wątek
2006-08-03 20:43

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 8 lat temu

0

w Borland Developer Studio stworzylem sobie plik CGI, ktory ma za zadanie wyswietlic prosta stronke. wrzucilem do krasnala i pieknie dziala. gdy wpakowalem go na serwer dostaje Internal Server Error, dowiedzialem sie, ze CGI musi byc w odpowiednim folderze i miec CHMODA 755. gdy to zrobilem i okazalo sie, ze nie dziala napisalem do pomocy technicznej dostalem odpowiedz: "test.cgi to program pod windows, więc niestety nie będzie działał na naszych serwerach wirtualnych?".

nie jestem kompetentny w tej dziedzinie wiec niech rzeknie ktos slowko na ten temat bo nie chce klocic sie nie majac odpowiedniej wiedzy...

Wikipedia napisał(a)

CGI jest wbudowane w większość serwerów WWW, bez względu na to, z jakiej platformy korzystają. Wszystkie popularne serwery zawierają CGI, włączając w to serwery uniksowe (Apache, Netscape, NCSA, CERN), oparte na Windows (Netscape, Microsoft IIS, O'Reilly WebSite) czy dla Macintosha (WebStar). Również wiele innych serwerów zawiera interfejs CGI.

skoro tak, to chyba pomoc techniczna nie ma racji? a moze walek jest w sposobie generowania skryptu w BDS?

ps.
nie mialem pojecia, ktory dzial pasuje najlepiej bo do kazdego po trochu pasuje :| wiec wpakowalem tutaj :>


Pozostało 580 znaków

2006-08-03 21:09

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 8 lat temu

0

Ale w tym tekscie wikipedi chodzi o to ze serwer na dowolnym systemie moze to obsługiwać.

Tak jak php masz pod windowsa i pod linuksa ale wersji windowsowej nie odpolaisz pod linuksem..

Skoro skompilowałeś plik cgi na windowsie to nie moze on działac na uniksowym serwerze (bo ten plik jest przecież wykonywany jak każda aplikacja).

W prawdzie nie wiele miałem do czynienia z CGI ale na logike - cgi to tylko zywkłe pliki wykonywalne - inne dla każdego sysatemu a nie jakaś cudowna platforma uniwersalna jak Sun Java czy MS.NET


<url>http://kooba.pl/</url>

Pozostało 580 znaków

2006-08-03 23:01

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 11 miesięcy temu

0

CGI to jedynie bramka do jakiegoś programu. Serwer WWW otrzymując zapytanie, w pewnym momencie w potoku przetwarzania przekazuje sterowanie do programu. Program może być napisany praktycznie w dowolnym języku (ja nawet w asemblerze się bawiłem).

Jeżeli program napisany jest w języku kompilowanym, to niestety, ale musi się uruchamiać na danej platformie. Dlatego wszelkie pliki exe nie mają racji bytu. Na windows pójdą, ale na serwerach *niksowych (a takich jest większość) nie da rady.

Natomiast jeżeli napiszesz to w jakimś języku interpretowanym, który ma interpretery na platformy na które chcesz (np. python, perl czy java) to w mniejszym lub większym stopniu uda ci się uruchomić program zarówno na serwerze windowsowym jak i *niksowym.


Jest jeszcze jeden błąd :)
Unix is user friendly. It's just very particular about who it's friends are.

Pozostało 580 znaków

2006-08-03 23:53

Rejestracja: 15 lat temu

Ostatnio: 7 lat temu

0

własnie się miałem nt CGI zapytać, wydaje mi się że robię wszystko dobrze jednak w przeglądarce dostaję 500 Internal Server Error, a na "shellu" przy wywołaniu
./test.cgi

: bad interpreter: Permission denied

plik zawiera tylko

#!/bin/bash
echo Test

próbowałem też miliony innych kombinacji i nie mogę na tym serwerze znaleźć php, jak można wyszukać plik ?


Dwie zasady gwarantujące sukces:
1. Nigdy nie mów nikomu wszystkiego<span style="color: white">

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0