Program do bieżącego przesyłu e-maili o zmianach na WWW

0

Szanowni użytkownicy forum. Zwracam się z prośbą o pomoc. Czy istnieje
gotowe oprogramowanie lub rozwiązanie programowe które automatycznie:

  1. Będzie na bieżąco monitorowało pojawiające się na stonie WWW nowe wpisy tekstowe.
  2. Pojawiające się nowe wpisy będzie przesyłało na wskazany adres e-mail.

Przykład. Analizowana jest jedna strona (w dalszej perspektywie kilka stron), gdzie wszystkie publikacje-wypowiedzi w chronologiczny sposób są publikowane z datą, godziną i treścią. Program analizuje pojawiające się nowe wypowiedzi i cały
zapis tj. data, godzina, treść przesyła pod wskazany adres. Nie trzeba klikać w tytuł by się wypowiedź rozwinęła.

Docelowa strona ma bieżące komentarze z rynków finasowych gdzie czas reakcji gra najważniejszą rolę. Zamiast skakać do stony to nowe informacje spływałyby do skrzynki pocztowej.

W Internet Explorerze widziałem możliwość podglądania źródla strony WWW w oknie notatnika, ale np. data, godzina, treść i inne... są poprzedzane różnymi operatorami i funkcjami formatującymi. Dlatego wyławianie i to jeszcze automatyczne nowych wpisów wydaje mi się skomplikowane.

Proszę o pomoc i wskazówki.

0

znalazłem taki program:
http://download.chip.pl/download_132892.html
nazywa się Check&Get. Na serwerze Chipa w tej kategorii do poszukania jest jeszcze kilka tego typu programów. Nie oriętuję się w nich, ale ten chyba spełnia wymienione kryteria ;)
a swoją drogą czy ten serwis nie informuje o zmianach np za pomocą rss albo newsletterów?

0

Dziękuję za pierwszą podpowiedź.

Na początku wyjaśnienie. Przedmiotowy serwis nie posiada newsletter a obsługa kanałów RSS jest tylko na stronie głównej. Tam skąd chcę ściągać dane powyzsze mechanizmy nie działają.

Za to Check&Get spisuje się wspaniale. Jest jeden mankament. Program podkreśla zółtym tłem nowe wpisy i wysyła maile na wskazany adres, ale w mailu są całe strony a nie same nowe wpisy. Nie widzę opcji by wprowadzić ograniczenie do pojawiających się nowych treści.

Na tą chwilę dziękuję ale nadal oczekuję na ciekawe propozycje.

0

jest jeden z problem'ow musisz posiadac jakis serwer smtp, ktory bedzie odpowiedzialny za wyslanie e-maila bo np. smtp.pczta.onet.pl nie dosc ze wymaga uwierzytelniania to nie dziala tak jak reszta tych serwerow jakby to bylo to nie ma problemu zeby taki program powstal

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0