Ile za program?

0

Cześć!

Po raz pierwszy piszę program nie dla siebie lecz dla firmy, mam zaproponować cenę za niego i nie mam zielonego pojęcia ile mógłbym zażądać. Nie chcę tanio się sprzedać ani wystrzelić z jakąś kosmiczną ceną. Program to taki monitor jednego urządzenia pomiarowego, z którym komunikuje się przez RS232, wyświetla dane na ekranie, zapisuje do pliku i po jakimś czasie tworzy raport. Jeśli ktoś mógłby podać orientacyjne ile za taki lub podobny program można wziąć będę wdzięczny.
Pozdrawiam, Hej!

0

Kiedys sam bylem ciekaw ile sie zarabia na pisaniu programow i znalazlem stronke ale nie pamietam niestety adresu :( ale widzialem takie ceny ze szkoda gadac ;/ ceny nie spadaly ponizej 380zl :|

Wiec jak piszesz program musisz wziasc pod uwage stopien skomplikowania...

0

Jestem programistą w firmie. Powiem tak: zależnie od tego co potrafi program i ile pracy włożyłeś w niego, policz cenę. Pamiętaj, że cena nie zawiera wyłącznie twojej pracy, ale również pokrycie kosztów narzędzi itp. Weź też pod uwagę jej przenośność, to czy posiada dokumentację, to na ile jest potrzeba klientowi i ostatecznie to, że jak coś nie będzie działało, to najpierw zgłoszą się do ciebie.

Tak na prawdę cena proponowana 380,- to dolna granica programów na zamówienie. (Powiem tak: za programy dla studentów można wziąć około 150,- więc policz, ile jest w stanie dać firma). Za programy dla dużych firm można liczyć w rejonie 4000,- za pojedynczą licencję (ewentualnie np.: 3 lub 5 - dla dużego klienta to nie jest wiele stanowisk), ale pamiętaj, że za taką cenę klient też oczekuje pewnego bezpieczeństwa, stabilności i - nie oszukujmy się - użytkownicy chcą widzieć "wodotryski" :) za taką kwotę.

Jako, że to jest twój pierwszy program zarobkowy, daj niską cenę (np.: 250,-) - więcej zarobisz na doświadczeniu i samemu będziesz potrafił wyważyć następny program.

Ja za mój pierwszy program wziąłem 50,- a patrząc z perspektywy czasu oddałem go za friko.

0

To był taki terminarz przypominający o auditach certyfikacyjnych ISO 9001, a po przejściu daty poszczególnych auditów pozwalał uzupełniać odpowiednie noty i dzienniki obserwacji, wspomagał edycję, gromadzenie i drukowanie.

Początkowo był napisany w Delphi (z resztą później napisałem jego rozbudowany odpowiednik na PHP/DHTML/JS i jako skrypt stoi na serwerze firmy. Nasi klienci mogą sie logować i korzystać z tego terminarza.)

Miał bardzo szczegółową dokumentację, eleganckie opakowanie itd. Wtedy było to 2 m-ce pracy, bo musiałem jednocześnie zapoznawać się z ustaleniami norm ISO i jeszcze tworzyć pod zamówienie (czasem ciężko to połączyć :> ).

0

To zależy na jakiej zasadzie jeżeli jako firma to poniżej 600PLN nie schodź...
Jeżeli na umowę zlecenie to gorzej, pamiętaj jednak o jednym, ustal i spisz na piśmie szczegołowo co ma być zrobione, ale bez żadnych ogólników, bo inaczej możesz wpaść w pułapkę i nikt Ci nie zaplaci bo nie oddasz projektu, a tak to odchaczasz punkt po punkcie i wiesz, że nie ma bata na Ciebie. Jeżeli pojawi się rozmowa o zmianach to wracasz do projektu, podpisanego przez obie strony i jeżeli wykracza to znacznie poza zakres to wyceniasz i dajesz ofertę jeśli to tylko kilka kliknięć to się na to godzisz robiąc odpowiednią adnotację, formalnościp rzede wszystkim...

0

Dzięki serdeczne za pomoc. Jeszcze nie podjąłem decyzji ale sprawę mam teraz dużo bardziej rozjaśnioną.

0

Generalnie jesli stworzysz profesjonalny design, dodasz wydrukowana instrukcje a wszystko zaniesiesz na ladnie podanej plycie CD, mozesz spokojnie krzyczec 2000,-.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1