[inne]Wzorce projektowe

0

Witam
Mam takie pytanko.Jak zdażyłem zauważyć wiele osób na tym forum tworzy dosyć rozbudowane projekty.Czy korzystacie z gotowych wzorców projektowych(szablonu,mostu,fabryki itp).Jesli tak to w jakich konkretnych przypadkach wam się one przydały?

0

Tak. Przydaja sie ciagle. Generalnie jesli jakis fragment projektu nie podpada pod jakis wzorzec projektowy, to cos z tym fragmentem jest nie tak.

0

Z wzorcami jest taki mały myk, że jak je poznałem (pobieżnie) to się okazało, że już to stosowałem :P Ale w pracy nad większym, grupowym projektem są niesamowicie pomocne (o ile wszyscy członkowie grupy wiedzą o co w nich chodzi :) ).

0

To ja wykażę się skrajną niewiedzą ;) i zapytam - co to są "gotowe wzorce projektowe (szablon, most, fabryka itp)" ??

0

Ja osobiscie rozumiem wzorce jako pewien gotowy przepis na rozwiązanie czesto pojawiajacego sie problemu,który pojawia się w trakcie projektowania.
Tylko ,że teoria teorią a ciekaw jestem jak to wyglada tak w codziennej praktyce.

0

Jesli znasz wzorce projektowe, zapomniales o sposobie programowania - najpierw mysle nad klasami a potem to zaczynam laczyc i dostosowywac zeby pasowalo na sile, to sa bardzo pomocne. Znajomosc wzorcow to nie tylko teoria ze dajmy na to most oddziela implementacje od abstrakcji, ale przede wszystkim cel ich stosowania i plusy ktore moze to wniesc w nasz projekt i pomoc nam w przyszlosci, uczynic projekt bardziej wyrazistym.
Programowanie z wykorzsytaniem wzorcow to zupelnie inna bajka niz dotychczasowe programowanie typu rzeczownik w zadaniu to klasa, czasownik to bedzie tam metoda i po klopocie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0