Zarzadzanie chemikaliami!

0

Mam pytanko. Musze zrobic baze chemikaliow w laboratoriu. Problem w tym ze nie wiem jak sie do tego zabrac (jaki soft uzyc). Wiekszosc instytutuw ma to w Accessie.
Program musi miec pass., szukanie po wlasciwosciach, spis inwentarza itd. Musi tez dzialac w sieci.
Co proponujecie? Jak najlepiej sie do tego zabrac.

0

Po pierwsze musisz wypisać wszystko co ma być. Najlepiej w postaci tabel. Następnie znormalizować tabele. Potem wybierzesz sobie bazę (jeżeli chcesz korzystać z Accessa to możesz w Accessie, ale jeżeli chcesz do tego oprogramowanie np. w Delphi lub BCB pisać, to proponuję inną bazę np. dBase lub Paradox). Ponieważ poruszasz tu problem działania w sieci, to Access raczej odpadłby. Jeżeli to ma być baza internetowa, to może warto zastanowić się nad MySQL.

0

Delphi-OK.
Tyle ze nigdy nie pisalema plikacji sieciowej. Jaka jest roznica?

marco

0

Najlepiej na Oraclu albo Sybasie no i musisz wykorzystać gniazdka.

[cya] [cya] [cya]

0

ja z moimy zapedami do aplikacji internetowych to bym od 0 znow zaczynal projektujac kolejny protokolik:D ale zapisalem sie juz do psychologa i ucze sie MySQL'a:D Wiec jezeli to by mialo dzialac w sieci, to radzilbym postawic to na SQL'u.Tam to masz wszystko szybko fajnie.I tylko klienta muzisz pisac,nie musisz serwera:)Klienta bym napisal nawet prosto uzywajac komponentow w Delphim (ew w czym innym).Sadze ze to ci sie to uda zrobic.Poszukaj jakis kursow MySQL w necie,jak sie go obsloguje w Delphim i ruszaj!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1