Rozszerzona rzeczywistość.

0

Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość przypisania dla znacznika jakieś konkretne położenie aby tez znacznik znajdował się tylko i wyłącznie w danym miejscu?

0

???

0

przy pomocy hololens z ms da sie

0

Chodzi mi o to że w tej chwili posiadam parę znaczników zrobionych w vufori i unity. A chcę zrobić coś takiego że będę wyslwetlal z projektora plan miasta i znaczniki umieścić z danym położeniu tego miasta np. Na znaczniki znajduje się kościół i chce go umieścić tam gdzie na mapie powinien się znajdować. I czy jest jakaś możliwość aby tym znacznokom przepisać konkretne położenia na tej mapie (mapa to jpg).

2

Hololensy są masakryczne. Nie polecam :) Nigdy, nikomu. Fajny design, dużo bajerów, nieprzydatnych funkcji... mnóstwo wad. Mam, używam, staram się unikać projektów realizowanych dla hololensów.
Odnośnie tematu (co prawda późno, ale może komuś się przyda):
Dla urządzeń bazujących na androidzie (soft Vuforia + Unity) z wykluczeniem okularów, których nie obsługuje Vuforia 6.x można to zrealizować na kilka sposobów, ale dla takiego zakresu sugerowałabym pozostanie przy najprostszym czyli **ImageTarget **
Mapa pełni funkcję ImageTarget , na to nanosisz wszystkie znaczniki w odpowiednie miejsca (kotwiczysz dla danego położenia) tj. budynki, drogi, ozdoby, cokolwiek.

Twoja hierarchia w unity wygląda tak:

1.ARCamera (Assets/Vuforia/Prefabs/ARCamera)
2.**ImageTarget ** (Assets/Vuforia/Prefabs/ImageTarget)
2.1. Obiekty wchodzące w skład ImageTarget

Ważne:

Aby dodać mapę (.jpg) jako **ImageTarget, **musisz najpierw zalogować się na stronie https://developer.vuforia.com/ i wrzucić mapę do twojej bazy danych. Następnie pobrać wygenerowany plik **.unity **i dodać go do obecnie tworzonego projektu w Unity (Assets/Import Package / Custom.... i dodaj). W edytorze musisz koniecznie znaleźć wrzucony plik i zmienić jego właściwości: klikasz lewym, w opcjach po prawej stronie wybierasz Sprite i Apply. Dopiero wtedy możesz dowolnie wrzucić mapę do projektu. Najlepiej zakotwicz (0,0,0) a całość obiektów nakładaj z widoku "z góry" na wysokości bliskiej y=0.

Pamiętaj o ważnym kodzie licencyjnym dla vuforii.

screenshot-20170704133936.png

Pozdrawiam ;)

0

To o czym napisałem to mam już to wykonane. Napisałem też rozpoznawanie położenia ale mi to nie działa. Nie wiem czy dobrze to zrobiłem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1