[Assembler] Sinus hiperboliczny

0

Próbuję przerobić taki kod na NASMA. Szczerze mówiąc raczej rozumiem jak działają polecenia. Ale i tak Niedziałka prawidłowo. Dodatkowo w w C mam napisaną dokładność wyniku, czyli formatowanie. Potrzebuje nakierowania na to jak to zrobić. Albo chociaż czy warto męczyć ten kod. :D
Tutaj lin http://mattst88.com/programming/AssemblyProgrammersJournal/issue/9
Ten kod powinien obliczać sinh z tego logarytmu? Próbowałem na "sucho" budować kolejne wersje stosu, ale wychodziły mi jakieś dziwne wynik. :/ Uda się coś z tym kodem zrobić?

0

Pokaż kod, i powiedz jaki konkretnie masz z nim problem.

0

Temat już prawie rozwiązałem. Wystarczyło użyć konwertera. :D Chociaż badałem, każdą linijkę z debuggerem i podglądem rejestrów. W kilku miejscach stos dziwnie się zachowywał. Jednak wyniknął inny problem. Nie wiem jak najlepiej zrobić obsługę błędów po stronie interfejsu napisanego w C. Wiem, pewnie banalny ale ja wolę javę od tego języka. :D Jest jakaś sprytna funkcja do wykrycia czy wprowadzone dane są typu float, a nie stringi? Nie pasuje mi np isdigit().

1
#include <stdlib.h>
#include <stdbool.h>

	bool isfloat(const char *s)
	{
		char *tmp;
		strtod(s, &tmp);
		return tmp > s;
	}
0

Dzięki tego nie znałem. Chociaż rozwiązałem to już trochę inaczej. :D Za pomocą pętli u scanf(). A jak wpisuję np. wartość funkcji 4f i oblicza mi z argumentu 4. To można do tego użyć wyrażeń regularnych. Czy jest lepszy sposób? A do wykrycia że użytkownik nie podał żadnej liczby może być fgets()?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1