UML -Diagram Klas

0

Witam, mógłby ktoś przeanalizować ten diagram klas dla e-biblioteki?
Czy mógłby taki być, można coś dodać, zmienić?
Prosiłbym o sugestie, z gory dziekuje

0

Nie chce cię martwic, ale na tym diagramie właściwie nic nie jest zrobione poprawnie. Czy ty w ogóle rozumiesz co miałeś zrobić? Nie będę wymieniał wszystkich błędów, bo jak już wspomniałem nic tu nie jest dobrze, ale żeby wymienić kilka poważnych:

  • Diagram klas to nie tylko dziedziczenie. Ba, wręcz przeciwnie! Agregacja i kompozycja prawie zawsze są lepsze od dziedziczenia!
  • Jeśli coś ci sie "powtarza" - pola albo metody klasy, to znaczy że trzeba zastosować kopozycje albo dziedziczenie. A ty wesoło w N klasach robisz pola "login" i "hasło" oraz metodę "logowanie", które, jestem tego pewien, w kodzie wyglądałyby identycznie.
  • Masz w kodzie wielokrotne dziedziczenie, które jest niemożliwe w wielu językach obiektowych, a w tych w ktorych jest możliwe jest niezalecane. Co więcej, robisz dokładnie to co jest niezalecane, czyli na przykład masz "diamond shape inheritance" dziedzicząc w klasie pochodnej wielokrotnie te same pola i metody.

Moja rada:
user image

Następnie zrób to od nowa, tym razem myśląc. Polecam pomyślec jak napisałbyś kod dla tego systemu, może to pozwoli ci trochę otworzyć oczy...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1