Informatyka i elektronika

0

Witam swój rozwój kieruje w informatykę a dokładniej programowanie.
Jednak moje podstawy dot. ogólnej informatyki( budowa urządzeń, pojedyncze podzespoły, medium transmisyjne, grafika czy wszystkie inne rzeczy ) są nie na najlepszym poziomie( absolutne podstawy do rozumienia ogółu ) a, że do matury mam jeszcze trochę ponad półtora roku potem studia to chętnie podszkoliłbym się dla samego siebie z takich rzeczy.

Myślałem o jakiś książkach jednak wątpię, że jest taka co ma w sobie te wszystkie rzeczy.
Co myślicie o zdobyciu książek do każdego przedmiotu informatycznego WSiP ( link na dole ) a może coś innego?

Oraz pociągają mnie trochę sprawy związane z elektroniką( nie mogę się jakoś do tego zabrać, ale chciałbym :D )
Głównie tutaj chodzi o jakieś lampki, przełączniki, wiatraczki, jakiś swój mini robot itd...

Polecacie jakieś książki, strony, kursy dla zupełnie początkujących w tym kierunku?
Kierunek -> elektronika w szkole średniej odpada ponieważ jestem już na III roku TI, ew. studia ale bez podstaw? I to za dużo czekania ;p

I take małe pytanka: Czy ktoś z was stworzył coś takiego? Jakaś lampka, własne przełączniki? Oraz w jaki język jest używany do programowania takiej logiki?

LINKI:
Książki WSiP -> http://sklep.wsip.pl/produkty/pakiet-podrecznikow-technik-informatyk-15231/

0

Wybierasz się na politechnikę czy uniwersytet? Bo jeżeli na ten drugi to nie wiem czy taki wielki sens ma zagłębianie się w elektronikę, zwłaszcza, że chcesz być programistą. Ćwiczenia z fizyki oraz elektroniki to tylko troszkę większy niż licealny poziom, który sprowadza się do rozwiązywania zadań na papierze, a na egzamin wkuciu kilku regułek i zapamiętaniu kilku schematów. Laboratoria mogą być ciekawsze, ale chodzisz do technikum, więc wiesz jak się pisze sprawozdania. A techniki cyfrowe czy przetwarzanie sygnałów, które będziesz miał później to w zasadzie nauka czegoś zupełnie nowego.
Natomiast trochę inaczej sprawa się ma na politechnikach, ale na ten temat za wiele nie powiem.

0

Politechnika czy uniwersytet? O tym jeszcze nie rozmyślałem. Nie wiem jak gdzie jest i co lepsze. Po prostu chcę zostać programistą ;) A ta elektronika to tak bardziej po godzinach, dla siebie. Co do kierunku na uczelni w stronę elektroniki to też nie bardzo ponieważ do fizyki zbytnio się nie przykładam( matury też nie mam zamiaru z fizyki zdawać ) Więc do tego podchodzić na spokojnie będę.

0

Do studiów nie trzeba się zbytnio przygotowywać, no może rozszerzona matma zawsze mile widziana, bo dobrze mieć łatwiejszy wstęp choćby do analizy. Reszty uczysz się od podstaw. To co sam się nauczyłem w technikum na TI jest raczej uzupełnieniem tego co mam na studiach (PWR Informatyka), a podstawy i tak po raz kolejny są powtarzane jak np. ISO/OSI. Ja na studiach z programowaniem na początku się nudziłem, bo sam w domu coś tam pisałem (w Technikum to już w ogóle się nudziłem na lekcjach programowania), za to później z programowania już coś ciekawego się nauczyłem na studiach.

Nie ma co się spinać i nawet na elektronikę możesz iść, gdzie fizykę i tak od podstaw, tylko szybciej będziesz miał. Są i takie przedmioty gdzie prowadzący myśli, że umiecie dużo i wychodzisz po wykładach nie wiedząc nic, ale do tego się wcześniej nie przygotujesz i tak.

Co do matury z fizyki nie da się nie zdać. Dużo pytań zamkniętych nie trudnych, zadania otwarte w większości łatwe i wystarczy najczęściej 3 wzory przekształcić i wstawić jeden w drugi, nawet zbytnio rozumieć nie trzeba.

0

wg. mnie, to wiedza z zakresu elektroniki nie przeszkodzi :) przecież programiści po to m.in. produkują różne interfejsy, aby oddzielić się od tego niezrozumiałego sprzętu. Dlatego precyzując swoje zainteresowania nie powinieneś skupiać się tylko na programowaniu - sprzętu będzie coraz więcej, więc rynek pracy otwartym jest :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1