Zapisywanie/wysylanie otwieranych plików.

0

Witam. Mam pytanie do bardziej ode mnie doświadczonych programistów. Czy istnieje możliwość napisania programu, który wysyłałby na ftp/mail otwierane pliki. Chodzi mi mniej wiecej o to, żeby dokumenty o danych rozszerzeniach .pdf, .doc, .ppt, po otwarciu zostały wysłane lub zapisane. Wszystko ma dziać się na systemie Windows. Jeżeli istniała by taka możliwość, to jakie biblioteki/język byłyby najbardziej optymalne do takiego zadania. Nie znam możliwości skryptów jakie można stworzyć na tym systemie i czy w ogóle jest to możliwe w batch'u lub w C. Wiem, że istnieją lepsze formy backupów ale właśnie o taką i wyłącznie taką możliwość mi chodzi. Z góry dzięki za zrozumienie i wszelką pomoc pozdrawiam :)

0

Czy istnieje możliwość napisania programu (...)

Hmm, tak.

Nie wiem co jeszcze napisać skoro na pytanie odpowiedziałem :].

0

W dalszej części pytania zabrakło znaku zapytania zamiast kropeczki. ^^. Możesz rozwinąć co byłoby przydatne do takiego zadania?

0

Skryptem to nie wiem czy sprawnie szybko pójdzie, moim zdaniem najprościej chyba C#, ale niech jeszcze inni się też wypowiedzą.

0

Ja bym po prostu napisał mały programik wrzucający plik na ftp/mail i podpiął go pod ShellExecute (podmiana odpowiednich kluczy w rejestrze) - wyglądałoby to tak że program wrzuca np. plik .doc na ftp po czym uruchamia ten plik za pomocą Worda - dla użytkownika zmiana niezauważalna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1