Łączenie z serwerem GG

0

Witam,

mam problem z połączeniem do serwera GG. Korzystam oczywiście ze specyfikacji protokołu na stronie http://toxygen.net/libgadu/protocol.
Problem polega na tym, że udaje mi się zalogować, dostaje informację zwrotną (konkretnie, są 24 bajty) ale gdy usiłuję wysłać coś do serwera (w sensie, np. info o zmianie statusu, wiadomość do kogokolwiek, itp.) to serwer niczym nie odpowiada, po prostu kończy połączenie (gdy spróbuję coś wysłać).

Czy miał ktoś już podobny problem ? Dodam, że sprawdzałem, i rzeczywiście, mimo, że wysyłam jakieś pakiety, dostaję tylko te 24 bajty na początku i nic więcej. Czym może być to spowodowane ? Lub co należy zrobić, żeby serwer odesłał jeszcze jakąś wiadomość, choćby, że zrywa połączenie (tego też nie odsyła, po prostu nic).

0
Zbychu napisał(a)

Czy miał ktoś już podobny problem ? Dodam, że sprawdzałem, i rzeczywiście, mimo, że wysyłam jakieś pakiety, dostaję tylko te 24 bajty na początku i nic więcej. Czym może być to spowodowane ?

Błędem w twoim programie.

0

Spróbuj przeanalizować dokładnie kod i sprawdzić czy jednak czegoś nie sknociłeś. Jeżeli to nie twoja wina, to wina serwera, bo ja też ostatnio miałem problemy. Może podaj kod?

0

Witam,

dzięki za zainteresowanie. Tylko mały problem polega na tym, że próbuje napisać to w Erlangu, wiec nie wiem, czy ktoś stąd będzie mi w stanie pomóc. Mimo wszystko jednak spróbuję :)
Tutaj kod: https://gist.github.com/1289515
Nie wklejam tutaj, bo nie ma kolorowania do Erlanga. W razie czego wkleję oczywiście.

0

Odsyłasz do serwera zaraz po zalogowaniu informację o kontaktach jakie posiadasz? Serwer na to czeka i na nic innego nie odpowie(tak było w moim przypadku). Przeczytaj punkt 1.5 z tego opisu protokołu i wyślij ten pusty pakiet GG_LIST_EMPTY(0x0012).

0

@byku_guzio:

OK, dzięki wielkie, teraz poszło. Jak będę miał problemy, to będę jeszcze pisał. W każdym razie dziękuję za pomoc :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0