Head First Design Patterns opinie

0

Planuje zakupić książkę podaną w tytule. Chodzi oczywiscie o polską edycję. Czytał ktoś? Czy nadaje się ona dla początkującego (tzn osoby która uczy się obecnie c#). z góry dzięki

0

Nie mialem do czynienia z polska wersja, ale czytalem angielska. Osobiscie bardzo lubie ta serie, a wspomniana ksiazka tez bardzo dobra.
Ale Head First ma wielu przeciwnikow, jest to dosc plytkie omowienie zagadnien, ale jak jestes poczatkujacy to kupuj.

0

ok dzięki. Może ma ktoś na forum na sprzedaż tą książkę?

0

Ja to przeczytałem raz i sporo się nauczyłem, wiedza jest łatwa do przyswojenia. Ale do drugiego przeczytania się już nie nadaje, zbyt luzacka.
Ściągnij sobie ze strony Helionu przykładowy rozdział i sam oceń czy Ci podchodzi.

0

Ja tylko dodam, że przykłady tam przedstawiane są oparte o język Java co dla niektórych może być problemem.

0

Są aż tak skomplikowane że dla uczącego się c# mogą być niezrozumiale?

0

Wątpię aby to stanowiło problem. Znając C# poświęcisz kilka chwil na zapoznanie się z Javą i nie będziesz miał problemów.

0

Widoczne różnice między C# a Javą w tej książce, to brak switch obsługującego string, implements oraz extends zamiast dwukropka i System.out.prinln zamiast Console.WriteLine.

0

Mam tą książkę, bardzo miła, łatwa i przyjemna, nawet nie najgorzej wpada w pamięć ;) Daje jako taki pogląd na omawiane tam zagadnienia :) Nie ma problemu ze zrozumieniem napisanych tam programów, mimo iż są w Javie. A Ty znacz C#, są one praktycznie takie same, na poziomie tej książki :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0