graficzny diff - caly plik i diff jako wejscie, pokazuje zmiany w dwoch zakladkach

0

Czy ktos z Was zna graficzne narzedzie ktore dziala tak:

  1. jako input bierze caly plik oraz plik diff, ktory powstal przez uruchomienie diffa na pierwszym pliku i pozniej na jego innej wersji, ktorej juz nie mam
  2. po uruchomieniu pokaze tak jak np. meld, 2 pliki w dwoch kolumnach z podkreslonymi roznicami, mozliwoscia kopiowania z jednej strony na druga (w tym przypadku tylko z tego diffa do pliku ktory mam, w druga strone nie ma sensu)

Najlatwiej to zrobic tak, ze plik pierwszy patchuje diffem i powstaje mi plik drugi, i te 2 porownuje. Np. taki workflow:

  • plik.txt to oryginalny plik
  • plik.diff to diff miedzy plik.txt a jego inna wersja ktorej juz nie mam

patch plik.txt plik.diff -o - > plik.txt.other
meld plik.txt plik.txt.other

Pytanie czy istnieje narzedzie ktore robi to za mnie?

Np. kdiff3 czy wspomniany meld dla wejscia plik.txt oraz plik.diff pokazuja roznice miedzy nimi, doslownie. meld pewnie nie umie, ale kdiff wydaje sie dosc potezny. Z braku laku zawsze mozna trzasnac skrypcik, ale moze jest natywne rozwiazanie.

U mnie caly dzien napierdziela deszcz, a u Was? A wczoraj bylo 26 stopni i sloneczko, myslalem ze lato wraca...

Pozdrawiam.

0

U mnie od rana ładna pogoda i prawie 30 stopni. Wczoraj za to padało.
Pozdrawiam.

0

Mnie wczoraj podczas wycieczki rowerowej dopadła burza, dziś od rana upalnie, więc pewno wieczorem znowu będzie lało.
Pozdrawiam.

0

Ja akurat wcisnąłem się wczoraj z rowerem pomiędzy opady deszczu. Mam nadzieję, że coś popada dzisiaj wieczorem, temperatura właśnie do 30 stopni dobiła.

Tak swoją drogą, wypadałoby się zapoznać z ASP.NET i chyba z tej okazji napiszę małe narzędzie do łączenia treningów w Endomondo.

0

Mnie deszcze i burze nie atakowały wczoraj. Zaatakowała mnie natomiast szyna kolejowa przecinającą ścieżkę pod ostrym kontem, potem ja zaatakowałem barierkę energochłonną, zakończył ataki chirurg igłą i nicią.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0