książka pod ruby

0

Cześć!

Szukam książki do języka ruby. Akurat mam obycie z kilkoma językami, w tym i interpretowanymi, dlatego też szukam cegły, która szczegół po szczególe opisze mi czym jest Ruby. Chodzi mi o zwracanie uwagi na jakie instrukcje należy zważać (np. ze względu wydajności/bezpieczeństwa). Byłby, by super, gdyby pozycja na jakimś przykładzie pokazała jak należy programować w Ruby. Bardzo mi też zależy na ukazaniu możliwości konstrukcji jakich nie można spotkać w C++, czy Java.

Książka nie musi oprowadzać po RoR, wystarczy mi, gdy skupi się tylko samej gramatyce języka.

Domyślam się, że nie ma idealnych książek, które wszystkie aspekty pięknie omawiają dlatego jestem za tym, abyście podali nawet kilka książek dodając od siebie w jakim aspekcie dana książka sprawdza się zajebiście.

0

Hej !

Programming Ruby 1.9 - to chyba najbliżej ideału.
http://pragprog.com/book/ruby3/programming-ruby-1-9

  • Dokumentacja ; )

Co do stylu pisania to tradycyjnie trzeba posiedzieć po blogach i być na bieŻąco (Boże, widzisz takie błędy i nie grzmisz), jedno co na Twoim miejscu bym od razu zapamiętał : "Kod w Ruby bez testów nie istnieje. Nawet jeżeli jest i działa".
Opanować warto również bundlera (takie narzędzie do zarządzania gem'ami - manager pakietów) i rake (odpowiednik make w ruby).

btw. dobry wybór ; ) (no śmiało, krzyczcie! ^^ )

0

Ruby jest calkiem spoko ;d

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0