Czytałeś "Strukturalna organizacja systemów komputerowych"?

0

Interesuje mnie książka: http://helion.pl/ksiazki/stru[...]andrew-s-tanenbaum,sosko5.htm, a szczególnie czwarty rozdział. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś miał okazje analizować ten tekst?

0

Nie czytałem, ale ja tam nie widzę w rozdziale 4 nic co wykracza poza normalny akademicki wykład z architektury komputerów (a taki można znaleźć np. na ważniaku czy innym podobnym serwisie z wykładami). Oczywiście pomijając mic-1 i IJVM, które Tanenbaum stworzył sobie (tak mówi wikipedia) na potrzeby książki wyłącznie. Moim zdaniem szkoda sobie tym zawracać głowę i lepiej przyjrzeć się rzeczywistym architekturom intela,motoroli itp.

0

Mnie akurat wirtualna maszyna interesuje, chciałbym poznać ten temat z bliższej strony. Bo tyle się mówi, że Java wolna, bo ciągnie kod przez maszynę, a inni mówią, że Java szybko wykonuje obliczenia. Taki głupi spór, a ja nie chciałbym bazować tylko na pogłoskach i z bliska przyjrzeć się tej sprawie. Też nie zależy mi na detalach typu jak robić własna wydajna maszyna, tylko na ogóle, by wyłapać gdzie występują najbardziej znaczące różnice.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0