Warsztat: XML, DTD, XSD, XSL, XPath, eXist...

Odpowiedz Nowy wątek
2010-04-28 18:14
mfi
0

Witajcie,

czy jest ktoś zainteresowany współpracą nad opracowywaniem do warsztatu wszelkich tematów związanych z XML'em ? Znalazłem trochę na http://4programmers.net/XML/, ale można bardzo wiele uzupełnić np.

XML
Ok, ale jeśli zależy nam na mniejszym rozmiarze, to zawsze można spakować, dokumenty xml bardzo dobrze się pakują.

Docelowo chciałbym żeby to było co najmniej na poziomie http://www.w3schools.com/xml/default.asp Nie wiem czy 4programmers jest dobrą "platformą" do tego typu akcji, ale jak tak, to świetnie. Od razu można wrzucać na Wikipedię np. http://pl.wikipedia.org/wiki/XML_Schema świetnie się indeksuje, a jest bieda.

Mógłbym pomóc w XPath'u, XSLT, XSD, może też natywne bazy danych XML i XSL-FO (Apache FOP), głównie to "jadę na książkach" O'Reilly, Apress i Wrox więc nie ma obaw o poziom merytoryczny.

PS Moje wypociny, które pisałem przy okazji wrzuciłem na http://mars.iti.pk.edu.pl/~mfi/xml.pdf, nie znoszę się chwalić, ale ostatnio napisałem XSD dla kolegów z OpenStreetMap'a http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=7186

Pozostało 580 znaków

2010-05-01 18:23
msm
0

(trochę późno odpowiadam, ale cóż)

czy jest ktoś zainteresowany współpracą nad opracowywaniem do warsztatu wszelkich tematów związanych z XML'em

Jakiego warsztatu? ;)

Właściwie nie mam nic przeciwko napisaniu kilku artykułów, ale jak ma wyglądać "współpraca"? Dwie osoby piszące jednocześnie jeden artykuł?

Mógłbym pomóc w XPath'u, XSLT, XSD, może też natywne bazy danych XML i XSL:FO (Apache FOP), głównie to "jadę na książkach" O'Reilly, Apress i Wrox więc nie ma obaw o poziom merytoryczny.

Każda pomoc się na pewno przyda ;)

Pozostało 580 znaków

2010-05-01 20:08
mfi
0

Nic nie szkodzi, że późno, jak wejdziesz na stronę http://4programmers.net/ to po lewej na dole jest tzw. "warsztat", czyli w skrócie chodzi o artykuły od strony XML

Na pewno nie ma co liczyć na żadne profity pieniężne z tego, przynajmniej ja z tego nic nie będę miał. Jeśli chodzi o ramy współpracy, to jestem otwarty na różne możliwości, może być to zdalna praca nad artykułem w stylu jakiegokolwiek sprzężenia zwrotnego np. uwag, dyskusji etc. ew. spotkać się, choć nie wszyscy mieszkają w Krakowie, więc tak trudniej.

Pozostało 580 znaków

2010-05-01 23:48
msm
0

Rozumiem chyba o co chodzi, po prostu nie słyszałem żeby ktoś to tak nazywał ;)

No... właściwie to mógłbym coś pisać, ale mam pewne pytanie:

Jeśli chodzi o ramy współpracy, to jestem otwarty na różne możliwości

może być to zdalna praca nad artykułem w stylu jakiegokolwiek sprzężenia zwrotnego np. uwag, dyskusji etc.

A w jaki sposób? Jakiś komunikator czy coś (pytam bo sam jakoś nigdy nie potrzebowałem pracować razem z kimś nad czymś).

choć nie wszyscy mieszkają w Krakowie

tym mnie powaliłeś ;)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0