visual basic i mikrokontroler

0

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)
Nie wiedziałem gdzie mogę umieścić ten temat więc dałem tutaj :)
Jestem początkującym elektronikiem i poszukuje trochę informacji na temat programowania mikrokontrolerów w visual basic, chodzi mi dokładnie o to w jaki sposób można zadeklarować mikrokontroler i jego porty . Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tym temacie:)
pozdrawiam duch1234 :-)

0

A to Visual Basic nie jest przypadkiem Windows/.NET only?

0

Niby jest odpowiednia wersja frameworku na małe sprzęty, ale czy na pewno o VB chodziło?

0

tak chodziło mi o Vb jak na razie miałem styczność tylko z tym językiem :/
Hm z waszych wypowiedzi domyślam się że zaprogramowanie w tym języku uc jest chyba nie możliwe?

0

Hm z waszych wypowiedzi domyślam się że zaprogramowanie w tym języku uc jest chyba nie możliwe?

No raczej niemozliwe, na pewno nie żaden z popularnych. Jest co prawda .net micro framework i jakoś to działa na prockach bez systemu operacyjnego, ale szczegółów nie znam - poszukaj na msdn.

0

No nic trudno myślałem że można coś z tego zrobić bo akurat mój kompilator do uc obsługuje Visual basica ale widać byłem w błędzie. W takim razie spróbuje popracować z bascomem. Dzięki serdeczne za pomoc :-) temat uważam do zamknięcia</wiki>

0

jest coś takiego iak BASCOM - basico-podobny język dla uP 8-bit

0

Raczej powinien najpierw napisać o jaki sprzęt chodzi! W zasadzie określenie sprzętu definiuje dostępne języki programowania na ten sprzęt. W końcu potrzebny jest kompilator języka pod dany procesorek.
Dla prostych i tanich układów w 90% przypadków będzie to zwykłe C. Do tego zwykle producent dostarcza jakieś biblioteki, by jak najmniejszym kosztem udostępnić wymaganą funkcjonalność (małe tego, standardowe biblioteki danego języka, są często prostu niedostępne lub nie zalecane do stosowania).
W każdym razie nie liczyłbym na visual basic (no chyba, że pod telefon z windows mobile, ale wątpię, żeby chodziło o taki sprzęt).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0