[ARM] Szybkie....

0

Witam.
Mam spore doświadczenie w programowaniu procków avr i ARM(wszyskie firmy atmel).
Jeśli chodzi o ARM to at91sam7.
Do nowego projektu potrzebuje bardzo dużej mocy obliczeniowej nie dużym kosztem.
Zastanawiam się nad połączeniem kilku at91sam7s64 lub zainwestować w coś innego. Potrzebuję osiągnąć prędkość od kilkuset MHz do kilku GHz.
Może ktoś z was miał do czynienia z tak szybkimi prockami? Może kupić <ort>mnÓstwo</ort> bramek logicznych typu G i polutować?

0

Przy gigahertzowych częstotliwościach zapomnij o ręcznym lutowaniu! Już przy setkach MHz musisz mieć dobrej jakości lutownicę i rękę, by luty nie wprowadzały nadmiernych zniekształceń do sygnału.

Wszystko zależy od tego, jakie obliczenia chcesz prowadzić, aczkolwiek nawet, jak w ofercie znajdziesz gdzieś scalak w rejonie 1GHz, to i tak zapewne nie będzie dostępny w Polsce czy nawet Europie (sam ostatnio miałem podobne problemy z doborem kości pamięci do takiej klasy procesora DSP).

Napisz więcej szczegółów: do czego takiej mocy potrzebujesz i jakie operacje będziesz na tym wykonywał.

0
Szczawik napisał(a)

Przy gigahertzowych częstotliwościach zapomnij o ręcznym lutowaniu! Już przy setkach MHz musisz mieć dobrej jakości lutownicę i rękę, by luty nie wprowadzały nadmiernych zniekształceń do sygnału.

Nie zapomne i poradzę sobie :-D
Wiem że nawet niewidoczna ryska może zakłucić sygnał, ale spoko :-)
Sprzęt mam i to jeszcze jaki ;-)
To będzie kilka urządzeń które będą włączane w specialne linie komunikacyjne, której prędkość jest powyżej 0,8GHz - może wydawać się to niewiarygodne, ale cóż - więcej o tym napisać nie mogę, jest to tajny projekt :-/

Pakiet składa się z nagłówka w którym jest:
-typ pakietu
-wielkość
-suma kontrolna(md5)
-offsety itp
Urządzenie ma zrobić sumę kontrolną danych i porównać z sumą kontrolną która jest w nagłówku, jeśli będzie coś nie tak to blokuje pakiet i wysyła sygnał do normalnego mikrokontrolera.
Musi to bardzo szybko działać aby nie spaprać komunikacji.
Ale skupmy się na szybkim kodowaniu pakietów.
Myślałem o zakupie 74G00, ale ciężko takie cuś dostać, zostaje jeszcze możliwość zakupu jakiś procków które miały by przynajmniej 600MHz, lub splecenie tego wszystkiego za pomocą tranzystorów BFP520 które mają ok 40GHz :-)

A i jeszcze takie pytanko, nie miałem nigdy zabardzo czasu aby sprawdzić, np. w mikrokontrolerach avr, częstotliwość taktowania to ilość cykli/s. W dokumentacji jest opisane ile każda instrukcja zajmuje cykli.
Jak to wygląda jeśli chodzi o zwykłe PCty? Można wgrać jakoś programik do procka i aby wykonywał operacje w taki sposób jak avr?
Kiedyś pisałem systemy komputerowe, ale już zabardzo nie pamiętam jak wyglądało wykonywanie rozkazów, bo normalnie procesor pobiera kolejne instrukcje z pamięci ram, a prędkości procesorów są większe niż komunikacja między prockiem a pamięcią.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1