[OsDev] Source do kursu Wolverine'a (szukam)

0

Witam! Poszukuję source'ów do "Pisanie systemów operacyjnych", części 2, autorstwa Wolverine'a. Jeżeli ktoś takowe ma, bardzo proszę o udostępnienie ich.

0

http://download.4programmers.net/Draco

Z tego OSa byly wycinane kawalki kodu ktore sa w kursach.

Licencja pulic domain - czyli rob z nim co chcesz :P

0

Popatrzyłem na te source i niestety nie znalazłem tam plików które potrzebuje. (bootloadera w asm i inicjalizacji gdt z poziomu asma, ogółem tych rzeczy z 2 części)

0

No to przeciez to o czym mowisz masz w tekscie o_O

0

No tak, ale chodzi mi głównie o plik oraz miejsce wklepiania tego kodu. Kombinowałem parę razy, i ciągle nie tak. Jakbyś mógł, to podaj/napisz co w którym pliku i w jakiej kolejności. (Z góry przepraszam za to "zróbcie mi cośtam", ale jestem zielony jeśli chodzi o asemblera [koduje głównie c/c++ + directx])

0

Pierw ladujesz jajko (poki masz dostepnego biosa), potem ustawiasz gtd i ustawiasz flage pmode. Na wszystko to sa gotowe kawalki kodu, wystarczy to skleic w jeden plik i skompilowac :P

0

No włąśnie tylko jak skleić? Próbowałęm na parę sposobów i nie wiem jak. ;/

0

Nie potrafisz szukać, w dodatku nie myślisz logicznie... po kiego w ogóle się za to bierzesz? Wejście w pmode to zamiana 1 bitu, inicjalizacja gdt jest równie banalna - jedyny co może być problemem to odpowiednie deskryptory, ale to kwestia przeczytania dokumentacji...

A ty nie wiesz gdzie wkleić kod...

0

Przejrzałem sporo stron forum Inne, 50 stron downloadu, parenaście projektów na sf.net ale nic nie znalazłem (osy były albo na grubie, albo tak jak w przypadku starej wersji linuxa umieszczonej w downloadzie było jakoś dziwnie to robione). Co do reszty - banalne jest może dla Ciebie, bo już trochę w tym siedzisz. Ja z asemblerem dopiero zacząłem przygodę, i nie sądzę, żebym w nim dłużej posiedział.

Mam bootloadera tak:

[16 bitowa czesc]

(ustawiam stos)

(tryb wideo)

(ustawienie gdt)

(pmode)

(skok)

(funkcje gdt)

[32 bitowa czesc]

(skok do jadra)

I na pewno coś źle jest, bo nie ma zamierzonego efektu.

0

Nie potrafisz szukać, w dodatku nie myślisz logicznie... po kiego w ogóle się za to bierzesz?

Może dlatego żeby się czegoś nauczyć ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0