Własna przeglądarka

0

Jak napisać własną przeglądarkę internetową?
Chodzi mi o to żeby była przystosowana do wy świetlenia konkretnej strony. Czy jest jakiś komponent, który po otrzymaniu kodu HTML wyświetli stronę?
Zależy mi na tym aby po ściagnięciu źródła z serwera, zmodyfikować go a następnie wyświetlić.
Przeglądarki są w wielu programach. Choćby np Winamp, więc na pewno istnieje jakiś łatwy sposób wyświetlenia zawartości.

0

Przeglądarki dostępne w większości programów to kontrolka ActiveX, WebBrowser, czyli "jądro" przeglądarki Internet Explorer. Można to łatwo oprogramować na przykład w Delphi, jest trochę na ten temat w serwisie. Ale to nie będzie przeglądarka, a nakładka na przeglądarkę Microsoftu, jak Maxthon czy Avant Browser.

0

Ciekawostka: widziałem gdzieś na googlach komponent oparty o FF.

0

Też widziałem, ale autor wyznaczył sobie cel, który z jednej strony jest bardzo dobry, z drugiej nie bardzo. Mianowicie komponent udostępnia interfejs identyczny jak Internet Explorer. Rozumiem, że to umożliwia natychmiastową migrację z IE na FF, ale interfejs w WebBrowserze mnie czasem tak wkurza, że żalu trochę mam.

0

Przeglądarki dostępne w większości programów to kontrolka ActiveX, WebBrowser, czyli "jądro" przeglądarki Internet Explorer. Można to łatwo oprogramować na przykład w Delphi

Wyobraziles kiedys sobie, ze twoja przegladarka najpierw pobiera pliki i je analizuje, a nastepnie wyswietla strone (lub w trakcie ladowania), napisz to i masz automatyczna blokade popup'ow juz prawie gotowa i mozesz to uzywac i dodawac wlasne funkcje :S

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1