topologia SSN

0

czy az taki nietuzinkowy temat to jest, to nie wiem, ale bez watpienia jest on zwiazny z programowaniem, ale nie z konkretnym jezykiem.

czy sa wykorzystywane w praktyce sztuczne sieci neuronowe z wiecej niz trzema warstwami? gdzies, czytalem dowod na to, ze praktycznie wszystko mozna zrobic na trzech warstwach. ssn sa dosyc deliketnymi sprawami i latwo sie mozna pomylic o niepotrzebne miliony opracji na sieciach w zwiazku z tym, czy da sie w jakis konkretny sposob okreslic zastosowanie wiekszej ilosci warstw (o ile sie je wykorzystuje)?

0

Z tego co czytalem kiedys jakis madry wywod dotyczacy sieci neuronowych w szachach (odwzorowanie szachownicy na siec neuronowa) to wniosek brzmial tak: tak naprawde to zaleca sie przetestowanie ilosci warstw i neuronow w warstwie (w szczegolnosci ilosci warstw), bo nie ma jakiegos okreslonego sposobu do wyliczenia ilosci optymalnej. W jednym rozwiazaniu wystarcza 3, w innym lepiej dziala (w sensie uczy sie szybciej) np. dla 8. Nie wiem, czy to twierdzenie ogolne, czy w szachach jest tylko taka zaleznosc, ale sadze, ze sprawdza sie dla wiekszosci.
Jak chcesz to moge poszukac gdzies w czelusciach dysku, bo chyba nie usuwalem.

0

to jak znajdziesz, to wyslij na mejla.
z gory dzieki

0

Nawet w sieci znalazlem ten wyklad - ten jednak nie dotyczy szachow :)

http://alphas.if.uj.edu.pl/~pbialas/NN/wyklad.pdf strona 58 - przedstawione pokrotce metody doboru optymalnej architektury sieci

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1