kabel scrossowany

0

mam skretke, ale nie scrossowana. czy mozna mimo to polaczyc bezposrednio 2 komputery ze soba? jakies to dla mnie dziwne, ze sieciowka, nie potrafi sobie zmienic :/ przeciez to nie jest jakies niewykonalne.

0

nie rozumiem problemu... to zrób sobie skretkę i będziesz miał sieć

0

Bardzo wiele sieciówek potrafi - podobno - choć nigdy na taką nie trafiłem :/, albo dokup sobie taką małą końcówkę zmieniającą na crossowany (około 2-3zł) - ją wpinasz do sieciówki, do niej wpinasz kabel niecrossowany i z głowy.

0

no wiem, ze mgoe kupic kabelek inny, zrobic itp. ale nie o to chodzi. nie mam jak jechac do sklepu.

moje pytanie brzmi: czy da sie to zrobic programowo?

0

Jeśli już, to nie programowo (w sensie, że ustawione z poziomu systemu), a automagicznie (karta sama wykrywa, że kabel jest nie taki, jakiego oczekuje). Pytanie brzmi, czy akurat Twoja karta to potrafi. Możesz spróbować w sieci gdzieś znaleźć specyfikacje swoich kart sieciowych (wystarczy, że jedna będzie na tyle "sprytna").

0

w ogóle się na tym nie znam ale jak ta karta sama się dowiaduje co jest po drugiej stronie ? najwyżej myślę że jest jakiś przełącznik (programowy czy fizyczny) chyba że jak kilka pakietów się rozbije o te z drugiej strony to się sama przełącza ?

0

Heh, standardowe switche same się dostosowują do typu kabli, więc siłą rzeczy musi być to jakoś zrealizowane.

0

Zaciśnij sobie jedną z końcówek tak: biało-pomarańczowy, pomarańczowy, biało-zielony, niebieski, biało-niebieski, zielony, biało-brązowy, brązowy. A na drugiej zamień ze sobą pary: pomarańczową z zieloną. Jak nie masz zaciskarki i końcówek to zamień je, wewnątrz kabla. Wiem, brzmi dziwnie, ale to dobre rozwiązanie tymczasowe. po prostu rozcinasz izolacje przecinasz pary: zieloną i pomarańczową. I łączysz tak: pomarańczowe z zielonymi, biało-pomarańczowe z biało-zielonymi

//fotka fajna ale nie lubie dopisów do postów (szczególnie moich). :-[

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1