Jaki komunikator dla sieci: gg, jabber, Yahoo, ...

Odpowiedz Nowy wątek
2006-09-22 06:22
Administrator

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 18 godzin temu

Lokalizacja: Poznań

0

Jakiś czas temu ktoś na naszym forum rzucił hasło 'aqq' jako komunikatora. Jechałem wtedy na gg 6.0 ale powoli zaczynałem mieć już go dość - szczególnie, że przestał być rozwijany [w dobrym kierunku].

Zassałem AQQ, był pod wieloma względami gorszy od gg6 ale miał też sporo ciekawych rozwiązań, a szczególnie wtyczki, które sporo mogły dodać. W końcu był też kontakt z developerem przez forum, zgłoszony błąd naprawiony w ciągu 2 dni był wystarczającym powodem by zrezygnować na dobre z gg.

Niestety, Oconnel [autor AQQ] również poszedł w kierunku gadżetów, a uciążliwe niedociągnięcia czekały bez odpowiedzi..

Parę dni temu ktoś mnie zapytał o JID dla Jabbera.. wcześniej ta sieć mnie odrzucała [nadal tego nie lubię] z powodu loginów zamiast numerków. Niekoniecznie chcę mieć login [email protected] bo ktoś mnie ubiegł.. No ale postanowiłem, że chociaż spróbuję skoro tak wszyscy go zachwalają.

Przejrzałem wzdłuż i wszerz JabberPL.org, z porównania komunikatorów pod Windows wyszło jasne, że jedynym sensownym [zawartym w tym porównaniu! inaczej nie pisałbym tego posta] jest Spik - dawny WPkontakt.
Z miejsca zobaczyłem 2 funkcje, o które walczę od paru miesięcy na forum AQQ więc nadzieje były... ale szybko prysły.
Nie udało się za żadne skarby połączyć z siecią GG, nie udało mi się także utworzyć konta na innym serwerze, niż WP [na nim login zajęty].
Zajrzałem na ich forum... sodoma i gomora, wieje grozą.. przykład jak nie należy prowadzić forum.. ogólny śmietnik.
Spik odpadł w przedbiegach.

Wobec tego, po tym przydługim wstępie o wydźwięku "urzekła nas twoja historia", mam pytanko. Jaki komunikator polecacie?

Wiem, że jest Miranda obsługująca sporo sieci, ale może jest coś lepszego?

Wymagam, aby program obsługiwał:

  • GG [jeśli przez transport Jabbera to jak się zarejestrować na tych serwerach? :/], z obsługą opisów + ich archiwum + ogólne archiwum wiadomości
  • Jabber [po to ten post]

Baaardzo by mi się przydało:

  • Yahoo! [używam co dzień w pracy, a klient Yahoo! nie dość, że lipny to pamięciożerny na maxa]

Miło by było ale przeżyję bez:

  • ICQ
  • IRC
  • Tlen
  • AQQ

Pozostało 580 znaków

2006-09-22 08:39
Moderator

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 12 godzin temu

0

Konnekt? Wtyczkowy, potrafi obsługiwać chyba wszystkie wymienione sieci. Bardzo konfigurowalny. Polski, wiele osób go sobie chwali, że nie idzie w stronę AQQ tylko nawet rozwijane są potrzebne fynkcje.

Ewentualnie Miranda, też multikomunikator.

Dygresja: Weź wygeneruj sobie losowy numerek i zrób z niego JID - voila! I mamy tak samo jak w innych sieciach z numerkami ;) A już tak nawiasem - Jabber jest na tyle mało popularny żę skoro "ktos" było wolne to i "marooned" raczej też jest.

Pozostało 580 znaków

2006-09-22 09:55

Rejestracja: 13 lat temu

Ostatnio: 13 lat temu

0

Konnekt - i więcej chyba nie trzeba. :D masa wtyczek bardzo przyjazny, szkoda tylko ze jedynie pod Winde ;). ale lepszego chyba nie znajdziesz..a jak go sobie ładnie skonfigurujesz, dołożysz wtyczki (np TloK - obrazek na tle lub gradient, WhoIsIt - chyba ze mieszam nazwe ale powiadamia Cię kto ma twój numer na swojej liście, kiedy Ty danej osoby na liście nie masz). Pelno tego jest..gorąco polecam.


Masz C++ Builder/Delphi.
Używaj Helpa to skarbnica wiedzy.

Pozostało 580 znaków

2006-09-22 10:16

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 2 lata temu

0
Deaths Cry napisał(a)

Konnekt ... masa wtyczek ... TloK - obrazek na tle lub gradient, WhoIsIt - powiadamia Cię kto ma twój numer na swojej liście

A jak Ci się będzie nudzić to możesz powkurzać znajomych włączając wtyczkę, która pokaże na opisie czego właśnie słuchasz ;)
Co do wtyczki pokazującej kto Cię ma na liście to nazywa się ona GetToKnow. No i niestety ma ona jedną wadę, a mianowicie to, że dana osoba musi wpierw zmienić status żebyś mógł się o niej dowiedzieć.

Pozostało 580 znaków

2006-09-22 10:46

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 9 lat temu

0

Osobiście szczerze mówiąc nie lubię Konnekta. Może za słabo się przyłożyłem do jego konfiguracji, bo nigdy nie planowałem używać go jako głównego klienta, ale przy testowaniu go skopałem sobie roster jabberowy tak, że potem przez pół roku nie widziałem na przykład statusu transportu GG. Żadne żąglowanie autoryzacjami, żadne wyrejestrowywanie i rejestrowanie nie pomagało - dotąd nie wiem co on schrzanił, poprawiło się dopiero po zmianie transportu na serwerze :D.

Czy w ogóle istnieje jakiś multikomunikator, który spełnia moje (w sumie nie wygórowane chyba 8) ) wymagania? Nie wiem, jak na razie nie znalazłem. Dlatego też używam Psi (Psi-Daisy, najnowsze z buildów opartych o Psi-0.10, planuję przesiadkę na Psi-0.11, ale będzie trzeba na to chwilę więcej czasu pewnie), dodatkowe sieci przez transporty. Nie jest to (niestety) rozwiązanie idealne, gdyż transporty na serwerze są w dużej mierze niezależne ode mnie, ale cóż mogę na to poradzić? Będę miał trochę więcej czasu, postudiuję interfejsy COM i samemu sobie coś napiszę :).

//Added: W kwestii serwera - osobiście polecam jabber.autocom.pl, gdyż jest niesamowicie stabilny (kilka maszyn, sponsorowany przez dużą firmę), a do tego oferuje więcej niż dorównujący mu stabilnością jabber.wp.pl. Co do zagranicznych serwerów, to się nie orientuję.


Grunt to uziemienie...

Pozostało 580 znaków

2006-09-22 13:57

Rejestracja: 18 lat temu

Ostatnio: 1 miesiąc temu

Lokalizacja: UE

0
Marooned napisał(a)

Niekoniecznie chcę mieć login [email protected] bo ktoś mnie ubiegł..

Niekoniecznie musisz miec taki login, bo ktos Cie ubiegl..
Mozna sobie zarejestrowac sie na innym serwerze JAB.
np ja zarejestrowalem sobie jid: [email protected] (sa np jeszcze jabber.jp, jabber.ru, core.segfault.pl itp itd)


Pozdrawiam. Karol

Pozostało 580 znaków

2006-09-22 22:02
Administrator

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 18 godzin temu

Lokalizacja: Poznań

0
Adam.Pilorz napisał(a)

Czy w ogóle istnieje jakiś multikomunikator, który spełnia moje wymagania?
Tyaa... ;]

chrome.pl napisał(a)

Użytkownik ?marooned? jest już zarejestrowany.

Ale dzięki.. ktoś już mi o konekcie pisał.. w takim razie spróbuję.


Pozostało 580 znaków

2006-09-23 02:08

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 9 lat temu

0

Ad. chrome: Nic nie mam do tego serwera, sam go używam, ale nie należy do najstabilniejszych. Jeśli chcesz korzystać z jabbera i cieszyć się stabilnością pracy, polecam któryś z serwerów sponsorowanych.

Marooned napisał(a)
Adam.Pilorz napisał(a)

Czy w ogóle istnieje jakiś multikomunikator, który spełnia moje wymagania?
Tyaa... ;]
Moje wymagania nie są takie znów wygórowane. Ale istotne jest to, by działał pod Windą i Linuksem, co niestety wyklucza większość z nich. Mam na liście do przetestowania Unicom, chociaż jakieś tam wady z opisu też wynikają, jak dobrze pamiętam. Nie wymagam też jakichś fajerwerków od wyglądu, właśnie wolę ascetyczne komunikatory, stąd używam póki co Psi. Jest idealny, brak mu tylko jednego - natywnej obsługi innej sieci niż jabber :).

Pod względem obsługi Jabbera (darując sobie wieloplatformowość) taka Miranda na przykład odpada w przedbiegach - nie potrafi w normalny sposób (czyt. bez kombinowania z kopiowaniem wtyczek pod inną nazwą i takich tam żonglerek) obsłużyć więcej niż jednego konta jabberowego. To tak, jak klient poczty, który nie potrafi obsłużyć więcej niż jednego konta pocztowego - proteza. Coś tam jest, żeby było, ale się nie postarali.


Grunt to uziemienie...

Pozostało 580 znaków

2006-09-23 04:10
Administrator

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 18 godzin temu

Lokalizacja: Poznań

0

Nie zajarzyłeś mojej wypowiedzi. Wyjaśnię może jak dla 5-cio latka..
Co to ma wspólnego z moimi wymaganiami? Czy ja napisałem, że potrzebuję klienta pod linuxa? Albo z równoczesną obsługą 100 kont? Podpowiem bo może nie będziesz znał odpowiedzi: nie.

[edited]
kurde.. Konnekt na pierwszy rzut oka jest ok, ale lista kontaktów przewija się na 8 stron... jak ktos nie ma opisu to i tak jest puste miejsce, blah :/
no i nie potrafi wyświetlić mnie na liście kontaktów :|
że też nie ma idealnego programu :)


Pozostało 580 znaków

2006-09-23 10:09

Rejestracja: 18 lat temu

Ostatnio: 8 lat temu

0
Marooned napisał(a)

no i nie potrafi wyświetlić mnie na liście kontaktów :|

Od tego jest jakaś wtyczka, chyba StatuseK ;)

Pozostało 580 znaków

2006-09-23 20:25

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 10 lat temu

0
Marooned napisał(a)

Wiem, że jest Miranda obsługująca sporo sieci, ale może jest coś lepszego?

Rozumiem, że ta opinia jest spowodowana krótkim kontaktem z podstawową wersją?

Ok - spróbuję trochę zmienić obraz komunikatora, któremu potrzeba poświęcić trochę czasu, aby był taki jak chcemy.
Na zachętę screen:
user image
Miranda opiera się na systemie wtyczek i bez problemu znajdziesz protokoły, które wymieniłeś. U mnie na scrrenie na dole są: gg, tlen, jabber, yahoo, irc, rss.
Nie ma wersji innej niż windows only, lecz na forum znalazło się paru magików, którym udało się uzyskać stabilną wersję mirandy pod wine.
Mirandzie trzeba poświęcić trochę czasu na "skrojenie jej pod siebie", poczytać forum i faq, ale nie jest to czas zmarnowany.
Posiada rozbudowane opcje konfiguracyjne, pierwsze wrażenie po wejściu do opcji wręcz zniechęca, ale po jakimś czasie nad wszystkim panujemy.

Nie będę się rozpisywał na ten temat, bo pisarz ze mnie marny i raczej Cię zniechęcę niż zachęcę... wypiszę jeszcze tylko pare wtyczek, których zainstalowanie znacznie poprawia funkcjonalność i nie tylko:

Modern Contact List - wtyczka zmieniająca wygląd Mirandy, udostępniająca system skórek - podstawowa Miranda jest bardzo smutna i zniechęca ;]
Multiprotocol contact merge plugin - gdy jakiś kontakt mamy w kilku protokołach (na przykład gg, tlen i yahoo) możemy za pomocą tej wtyczki zrobić z niego kontakt scalony i nie musimy mieć go 3 razy na liście ;]
Updater - sprawdza czy nie pojawiły się nowsze wersje wtyczek, których używamy i ewentualnie podmienia - Miranda jest open source i wtyczki są tworzone przez ludzi z całego świata, przez co updaty są nierzadkie.

Zasoby - Miranda nie zużywa dużo zasobów - moja aktualnie zabiera 11,5MB a na forum można wyczytać o takich co to zeszli poniżej 1MB (oczywiście im więcej wtyczek, tym wiecej zjada)

Z wymagań jakie podałeś, wydaje mi się że jest to komunikator dla Ciebie.
Pozdrawiam.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0, botów: 1

Robot: Yandex