Mam problem, z którym boryka się wielu ludzi.
Znalazłem mnóstwo stron, głównie grupy dyskusyjne, związane z tą sprawą jednak żadne odpowiedzi tam zawarte nie pomogły mi tego rozwiązać. A szukałem parę ładnych godzin :/

Zainstalowałem Horde, następnie klienta IMP, stworzyłem 2 konta: Administrator [domyślne w sumie] i [email protected] oparte o serwer IMAP.

Wchodząc na stronę Horde mam pole do logowania - na oba konta mogę się zalogować, konto Admina ma dodatkowe opcje - jest git.. do czasu aż chcę sprawdzić maile - muszę zalogować się ponownie - tym razem w samym IMP.

Rozwiązać to można prosto w konfiguracji Horde [horde/config/conf.php] 2 linijkami:

$conf['auth']['params']['app'] = 'imp';
$conf['auth']['driver'] = 'application';

To nakazuje aby Horde przekierowywał do IMP więc logujemy się od razu tam i jednorazowo.

Przy takiej konfiguracji zwykłe konto IMAP ([email protected]) działa wyśmienicie jednak nie ma możliwości zalogowania się na konto Admina.
W pliku konfiguracyjnym Horde mam oczywiście linijkę

$conf['auth']['admins'] = array('Administrator');

Czy ktoś wie jak to rozwiązać? Bo zamiana sposobu autoryzacji w pliku za każdym razem gdy chcemy się zalogować na admina to porażka, a czytając grupy dyskusyjne widzę, że można sobie z tym poradzić... tylko jak?

[edited]
Ekhm.. nieco pospieszyłem się z postem.. tzn. doszedłem do tego, że jeśli wstawię owe konto IMAP tu:

$conf['auth']['admins'] = array('Administrator', '[email protected]');

to mogę się na nie zalogować i mam prawa admina..
Zmieniam więc pytanie - czy przy takim ustawieniu konto admina musi istnieć? Czyli nieistniejące konto 'Administrator' działa tylko przy logowaniu przez Horde, a jeśli logujemy się już przez IMP to nie można użyć nieistniejącego konta?