audio database?

Odpowiedz Nowy wątek
2006-09-20 21:54
0

jest cos takiego jak internetowa baza danych audio? jak sie wklada plytke to winamp <ort>proboje </ort>cos z neta sciagac (ale nigdy nie sciaga tego co trzeba ;)).

chodzi o to, ze ktos ma sobie na dysku duuuzo empetrojek, wszystkie nie podpisane (jak ripowalem to sie nie chcialo mi wpisywac tytulow, a wiekszosc oryginalnych plytek nie ma cd-text). Czy jest jakis sposob, zeby im wszystkim ustawic poprawne tagi id3 bez recznego wpisywania? przykladowo podaje folder z plikami 01.mp3, 02.mp3, nazwe albumu i artyste, a program sciaga liste sciezek i ustawia tagi id3


Pozostało 580 znaków

2006-09-21 01:22
0

poczytaj o CDDB


- Ciemna druga strona jest.
- Nie marudź Yoda, tylko jedz tego tosta.
Google NIE GRYZIE!
Pomogłem - kliknij

Pozostało 580 znaków

2006-09-21 02:37
pq
0
tomkiewicz napisał(a)

(ale nigdy nie sciaga tego co trzeba ;)).

A to ciekawe. Z jakiej bazy korzysta winamp? Ja używam foobara który korzysta z freedb i bardzo chwalę sobie rezultaty. Nie ma 100% poprawności, ale z WMP i CDDB było dużo gorzej.

tomkiewicz napisał(a)

Czy jest jakis sposob, zeby im wszystkim ustawic poprawne tagi id3 bez recznego wpisywania? przykladowo podaje folder z plikami 01.mp3, 02.mp3, nazwe albumu i artyste, a program sciaga liste sciezek i ustawia tagi id3

Hm. bazy CDDB i freedb są przeszukiwane na podstawie kodu obliczanego z płyty - nie wiem, czy jest szansa by je zmusić do pracy na podstawie oddzielnych plików. Trzeba było ripować programem, który od razu przy ripowaniu ściąga tagi i dokleja do plików. Co właśnie niżej podpisany robi - foobarem ripuje i koduje sobie płyty do FLAC.


"Ecie pecie - odparłem. - Wiadomo, że wszystkiemu winien komputer. Ten brzydal!" (Lem)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0