Podłączenie kompa do sieci i reakcja admina ;)

0

Cześć. Jest sobie sieć - topologia gwiazdy, ale nie do końca. Chodzi o to, że schemat połączenia wygląda tak: S - K - K (czyli bywają klienci podłączeni do wcześniejszych klientów, za pomocą BNC).

Teraz jest pytanie takie.
Jest komp, za którym jest jeszcze jeden. Lecz ten komp chce współdzielić łącze z innym kompem. Wsadzi się mu dodatkową sieciówkę, połączy się je crossem na dobre i złe i udostępni się połączenie. Czy niedobry, bezduszny admin zauważy nową duszę w sieci?

Wizualnie, wygląda to tak:
S - serwer, k - klient
Klient na brązowo, to ten, którego chcemy po cichu dołączyć.
user image

0

zależy od admina

0

Gdyby pytanie brzmialo: 'Czy admin jest w stanie wykryc takie cos bez zadnych zabezpieczen ze strony klienta' brzmi: tak. Of coz sposobow ukrywania sie przed wykryciem jest duzo wiecej niz sposobow na wykrywanie, ale wedlug mnie dla niedoswiadczonego ukrycie sie jest bardzo trudne (jezeli oczywiscie admin to wykrywa). Ja kiedys sie naczytalem troche, tez probowalem, ale to chyba nie moja dzialka :-)

pozdrawiam
johny

0

@Misiekd: I od klienta, który to połączenie udostępnia i od nielegalnego klienta, który chce się podłączyć (jeśli to jedna osoba, to na to samo wychodzi - liczy się konfiguracja obu maszyn).

0

[email protected] no nie do końca bo sprawa wygląda tak, że nie da się tego drugiego kompa tak zamaskować, żeby go nie było w ogóle widać a jedynie można sprawę adminowi utrudnić więc to czy zostanie wykryty bardziej zależy od wiecy i zacięcia admina bo jak będzie chciał i umiał to każdego lewego kompa wykryje choćby był niewiem jak ukrywany.
Oczywiście umiejętności osób, które ukrywają kompa też mają znaczenie

0

heh ja jak raz podlaczylem na 10 minut naprawianego kompa zeby zgrac od siebie instalki, to zaraz mialem telefon od admina :D

ale za to polaczenie obu kompow np. via USB (albo COM) + proxy mysle, ze byloby niewykrywalne

0

@Misiekd:
Właśnie o to chodzi, że nie. Da się podłączyć komputer tak, żeby nie był wykrywalny. Przykład? Postawić sobie proxy zamiast routingu. Podaj mi sposób, w jaki możesz dojść, że jest coś za dużo podłączone. Ja nie znam.
P.S. Tylko nie chcę słyszeć odpowiedzi w stylu "na przykład jak masz dwa połączenia do Gadu-Gadu to jest sygnał, że coś jest nie tak". Aktualnie z GG nie korzystam od jakichś dwóch lat, ale jak jeszcze korzystałem, to zazwyczaj na jednym kompie miałem odpalone kilka instancji tego programu, przy czym każdy miał swoje połączenie otwarte. Identyczna sytuacja dotyczy każdej innej aplikacji. Więc tego pokroju argumenty odpadają.
No i oczywiście nie liczę takiej opcji, że admin wparowuje do mieszkania i patrzy, czy nie ma za dużo kabli od kompa :P.

0

Czy po podłączeniu do sieci routera i zarejestrowaniu jego numeru, można podpinać do niego kilka komputerów, które nie będą wykryte? Podobno w sieci widoczny jest jedynie router jako komputer nie udostęniający zasobów. Na ile jest to zgodne z prawdą?

0

Tak więc co powinno się zrobić, żeby ukryć ten drugi komputer?

(I na dobrą sprawę, w jaki sposób można go wykryć?)

0

@KoRbI: Router to bardzo słabe narzędzie do ukrywania sieci domowej. Jak admin będzie chciał, to zablokuje dostęp do internetu dla kompów za routerem i przy okazji wykryje, że ten router tam jest. Wystarczy ustawić żywotność pakietu na 1 przy wysyłaniu do odbiorcy. Jeśli jest tam standardowy router, to pakiet straci ważność nim trafi do docelowego komputera.
@Juhas: Z tego co wiem najlepiej jest postawić serwer Proxy na komputerze udostępniającym oraz ustawić łączenie się przez proxy na komputerze klienckim. AFAIK jest to dość mocne zabezpieczenie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0