Podłączenie kompa do sieci i reakcja admina ;)

Odpowiedz Nowy wątek
2006-09-10 12:58
0

Cześć. Jest sobie sieć - topologia gwiazdy, ale nie do końca. Chodzi o to, że schemat połączenia wygląda tak: S - K - K (czyli bywają klienci podłączeni do wcześniejszych klientów, za pomocą BNC).

Teraz jest pytanie takie.
Jest komp, za którym jest jeszcze jeden. Lecz ten komp chce współdzielić łącze z innym kompem. Wsadzi się mu dodatkową sieciówkę, połączy się je crossem na dobre i złe i udostępni się połączenie. Czy niedobry, bezduszny admin zauważy nową duszę w sieci?

Wizualnie, wygląda to tak:
S - serwer, k - klient
Klient na brązowo, to ten, którego chcemy po cichu dołączyć.
user image

Pozostało 580 znaków

2006-09-10 13:06
0

zależy od admina


- Ciemna druga strona jest.
- Nie marudź Yoda, tylko jedz tego tosta.
Google NIE GRYZIE!
Pomogłem - kliknij

Pozostało 580 znaków

2006-09-10 13:15
0

Gdyby pytanie brzmialo: 'Czy admin jest w stanie wykryc takie cos bez zadnych zabezpieczen ze strony klienta' brzmi: tak. Of coz sposobow ukrywania sie przed wykryciem jest duzo wiecej niz sposobow na wykrywanie, ale wedlug mnie dla niedoswiadczonego ukrycie sie jest bardzo trudne (jezeli oczywiscie admin to wykrywa). Ja kiedys sie naczytalem troche, tez probowalem, ale to chyba nie moja dzialka :-)

pozdrawiam
johny


You need to learn how to walk
before you can run

Pozostało 580 znaków

2006-09-10 13:28
0

@Misiekd: I od klienta, który to połączenie udostępnia i od nielegalnego klienta, który chce się podłączyć (jeśli to jedna osoba, to na to samo wychodzi - liczy się konfiguracja obu maszyn).


Grunt to uziemienie...

Pozostało 580 znaków

2006-09-10 13:39
0

[email protected] no nie do końca bo sprawa wygląda tak, że nie da się tego drugiego kompa tak zamaskować, żeby go nie było w ogóle widać a jedynie można sprawę adminowi utrudnić więc to czy zostanie wykryty bardziej zależy od wiecy i zacięcia admina bo jak będzie chciał i umiał to każdego lewego kompa wykryje choćby był niewiem jak ukrywany.
Oczywiście umiejętności osób, które ukrywają kompa też mają znaczenie


- Ciemna druga strona jest.
- Nie marudź Yoda, tylko jedz tego tosta.
Google NIE GRYZIE!
Pomogłem - kliknij

Pozostało 580 znaków

2006-09-10 13:54
0

heh ja jak raz podlaczylem na 10 minut naprawianego kompa zeby zgrac od siebie instalki, to zaraz mialem telefon od admina :D

ale za to polaczenie obu kompow np. via USB (albo COM) + proxy mysle, ze byloby niewykrywalne


Pozostało 580 znaków

2006-09-10 15:14
0

@Misiekd:
Właśnie o to chodzi, że nie. Da się podłączyć komputer tak, żeby nie był wykrywalny. Przykład? Postawić sobie proxy zamiast routingu. Podaj mi sposób, w jaki możesz dojść, że jest coś za dużo podłączone. Ja nie znam.
P.S. Tylko nie chcę słyszeć odpowiedzi w stylu "na przykład jak masz dwa połączenia do Gadu-Gadu to jest sygnał, że coś jest nie tak". Aktualnie z GG nie korzystam od jakichś dwóch lat, ale jak jeszcze korzystałem, to zazwyczaj na jednym kompie miałem odpalone kilka instancji tego programu, przy czym każdy miał swoje połączenie otwarte. Identyczna sytuacja dotyczy każdej innej aplikacji. Więc tego pokroju argumenty odpadają.
No i oczywiście nie liczę takiej opcji, że admin wparowuje do mieszkania i patrzy, czy nie ma za dużo kabli od kompa :P.


Grunt to uziemienie...

Pozostało 580 znaków

2006-09-10 16:15
0

Czy po podłączeniu do sieci routera i zarejestrowaniu jego numeru, można podpinać do niego kilka komputerów, które nie będą wykryte? Podobno w sieci widoczny jest jedynie router jako komputer nie udostęniający zasobów. Na ile jest to zgodne z prawdą?


"Jeżeli będę zajmował się tym, co myślą głupcy, nie będę miał czasu na to, o czym myślą ludzie inteligentni",Eric-Emmanuel Schmitt

Pozostało 580 znaków

2006-09-10 16:19
0

Tak więc co powinno się zrobić, żeby ukryć ten drugi komputer?

(I na dobrą sprawę, w jaki sposób można go wykryć?)

Pozostało 580 znaków

2006-09-10 18:00
0

@KoRbI: Router to bardzo słabe narzędzie do ukrywania sieci domowej. Jak admin będzie chciał, to zablokuje dostęp do internetu dla kompów za routerem i przy okazji wykryje, że ten router tam jest. Wystarczy ustawić żywotność pakietu na 1 przy wysyłaniu do odbiorcy. Jeśli jest tam standardowy router, to pakiet straci ważność nim trafi do docelowego komputera.
@Juhas: Z tego co wiem najlepiej jest postawić serwer Proxy na komputerze udostępniającym oraz ustawić łączenie się przez proxy na komputerze klienckim. AFAIK jest to dość mocne zabezpieczenie.


Grunt to uziemienie...

Pozostało 580 znaków

2006-09-10 20:39
0

Swoją droga to dziwne podejście. W mojej sieci moge sobie dzielić sygnał na ile chce, tylko zebym nie udostepniał poza lokal.


Pozdrawia DzieX

int getRandomNumber() { return 4; }

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0