Laptop ACER + Neostrada WiFi

Odpowiedz Nowy wątek
2006-08-12 14:54
Adam.Pilorz (niezalo
0

Witam. Mam następujący problem:

Mam do rozpracowania laptopa ACER Aspire 3000 z wbudowaną kartą WiFi 802.11 firmy Broadcom. Karta ta niestety nie chce prawidłowo współpracować z Neostradą. W momencie, gdy jest podłączony zewnętrzny adapter sieci bezprzewodowej Sagem, bezproblemowo mogę połączyć się z Internetem (tak aktualnie pracuję), jednak wbudowana karta WiFi nie chce funkcjonować. Windows twierdzi, że

System Windows nie może skonfigurować tego połączenia bezprzewodowego

Być może ktoś z Was spotkał się z takim problemem i wie, jak go rozwiązać - ja niestety mam znikome doświadczenie w dziedzinie laptopów, jak i kart WiFi, dlatego pytam Was.

P.S. Laptop wylądował ostatnio w serwisie, na sprawozdaniu z naprawy jest następująca informacja:

Problem sprawdzony: nie działa karta wifi Naprawa: System recovery, wykonano update BIOS-u
jednak efektów rzeczonej "naprawy" nie widać.

Pozostało 580 znaków

2006-08-12 15:58
0

EE hmm...no kilka dni temu miałem identyczny problem, tzn wszystko niby ok, ale karta sieciowa Broadcom nie działa(też instalowałem kumplowi wifi "neostradowe")

Co się okazało? Że z boku laptopa był mały pstryczek(chyba nawet po lewej), który trzeba było przesunąć aby karte w ogóle aktywować! Rozwiązanie wydaje się śmieszne, ale sprawdź to.

//Hihi

Pozostało 580 znaków

2006-08-12 17:02
Adam.Pilorz (niezalo
0

Akurat to to wiedziałem ;)

Rozwiązaniem okazało się przywrócenie "zerowej konfiguracji sieci bezprzewodowej" czy czegoś takiego. Udało się to zrobić znajomemu, który siedział nad tym ze trzy dni, w tym gadał z obsługą techniczną ACERa oraz wertował strony Microsoftu. Że też taka prosta czynność wymaga tyle wysiłku :/.

Dzięki za zainteresowanie.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0