Brak alternatywy dla GG ?

Odpowiedz Nowy wątek
2006-05-27 20:55
0

Zobaczcie sobie to, punkt 11 :
http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=3989

Czyżby, firma "Gadu-Gadu" chcę zmniejszyć jeszcze bardziej swoją popularność, gdyż i tak ona jest mała. Mnie się wydaję, że teraz dużo użytkowników przejdzie na inne komunikatory typu : Skype, Jabber itp.

A co wy o tym myślicie ?

Pozostało 580 znaków

2006-05-27 21:20
0

A ja myślę, że kompletnie nic się nie zmieni.
Zresztą ten zakaz chyba jest odkąd protokół gg został wysniffowany na światło dzienne i jakoś niespecjalnie się tym ktokolwiek przejmuje. Nawet jeśli wprowadzą jakieś zmiany do protokołu, to i tak jest to kwestia paru godzin, a większość alternatywnych klientów będzie znowu działać.

Choć z drugiej strony - ucieszyłbym się jakby gg zostało sprowadzone do poziomu czatów dla nastolatków i zdecydowana większość użytkowników przesiadłaby się na inne sieci, bo co z tego, że sobie zmienie klienta, jak i tak muszę dalej korzystać z ich sieci ;]

Pozostało 580 znaków

2006-05-27 21:38
0

Było sprostowanie. Korzystać z alternatywnych klientów mozna, ale Gadu-Gadu sp. z.o.o nie bierze za ich dzialania żadnej odpowiedzialności.

Pozostało 580 znaków

2006-05-28 00:17
0

Nie można - z aktualnej wersji regulaminu:

  1. Korzystanie przez Użytkownika z usług komunikatora Gadu-Gadu oraz komunikacja z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu za pomocą innych programów, w szczególności służących do świadczenia przez inne podmioty innych usług internetowych, w tym usług komunikatorów internetowych stanowi naruszenie postanowień niniejszego Regulaminu. W celu wyjaśnienia wątpliwości Operator zastrzega, że użytkownik nie jest uprawniony do korzystania z usług komunikatora Gadu-Gadu w celu komunikowania się poprzez komunikator Gadu-Gadu z użytkownikami innego komunikatora internetowego, ani też nie jest uprawniony do korzystania z tych usług w taki sposób, że będąc jednocześnie użytkownikiem innego komunikatora internetowego będzie korzystał z usług komunikatora Gadu-Gadu poprzez swój Numer Użytkownika komunikatora Gadu-Gadu w celu komunikacji z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu realizowanej w ramach infrastruktury, w tym oprogramowania takiego innego komunikatora tj. poprzez korzystanie z oprogramowania innego komunikatora.[..]

12.Użytkownik zobowiązany jest do korzystania z usług komunikatora Gadu-Gadu wyłącznie na zasadach opisanych w niniejszym Regulaminie oraz wynikających z Licencji. Korzystanie przez Użytkownika z usług komunikatora Gadu-Gadu z naruszeniem tych zasad traktowane będzie jako podstawa do podjęcia przez Operatora działań mających na celu uniemożliwienie Użytkownikowi korzystania z usług komunikatora Gadu-Gadu w szczególności poprzez usunięcie jego konta oraz pozbawienie go możliwości korzystania z Numeru Użytkownika, przy czy po dokonaniu takich czynności Numer Użytkownika może zostać przez Operatora przyznany innej osobie.

Ja tu widzę jasno powiedziane 'Nie wolno!'.


<font color="red">Konto porzucone</span>

Dzięki wszystkim forumowiczom za lata wspólnych dyskusji; miłej zabawy w programowanie!
Sławomir 'Szczawik' Włodkowski

Pozostało 580 znaków

2006-05-28 00:31
0

http://www.di.com.pl/news/13771,1.html - link podany na forum JabberPL.org. Regulamin swoje, na rzecz zysków z reklam, rzecznicy prasowi swoje, na rzecz utrzymania klienteli.


Grunt to uziemienie...

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0