Jak podlaczyc dwie sieciowki na jednym kompie

0

Nie wiem czy trafilem do odpowiedniego dzialu ale chyba tak. Mam pytanko jak podlaczyc komp do drugiego i miec siec na obu, pierwszy laczy sie tez za pomoca sieciowki i jest w lanie.Slyszalem cos o polaczeniu mostkowanym :-/ ale czy ono bedzie widziane przez administratora sieci [???]

0

Jesli w ogole cos takiego sprawdza to na pewno zauwazy ze cos takiego robisz ;)

Podzielnie czegos takiego, zrobienie technicznie, konfiguracja to bajka, opisow w sieci co niemiara ;)

0

Duzo zależy od tego jakie masz łącze (na moim na przykład nic nie wychodzi :/) ale podpowiem ci ze w Windowsie XP masz opcje "Udostepnij połaczenie" czyli taki wbudowany w system program routujący

0

Najprostszy sposób: do kompa A (załóżmy WinXP) wkładasz 2 sieciówki - 1 net, 1 lan. Kablem crossowanym lub przez switch łączysz drugiego kompa - B (załóżmy również WinXP).

Na kompie A ustawiasz udostępnianie połączenia sieciowego net oraz zaporę systemu Windows na tej sieciówce.

Przykładowe ustawienia sieciówki net w komputerze A:
IP: jak do teraz
Maska: jak do teraz
Brama: jak do teraz
DNS: jak do teraz

Przykładowe ustawienia sieciówki lan w komputerze A:
IP: 192.168.0.1
Maska: 255.255.255.0
Brama: (puste)
DNS: (puste)

Jak udostępnisz przez kreator połączeń, to sam tak domyślnie ustawi. Na komputerze B ustawiasz net z routingiem przez A, czyli na przykład:

IP: 192.168.0.2
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1 (+ polecam takie same jak ma komputer A na sieciówce net)

Dodatkowo w komputerze B ustawiasz TTL na 129 (koniecznie, inaczej provider będzie widział różnicę w pakietach): http://pl.wikipedia.org/wiki/Time_To_Live (wymagany restart)

Jak chodzi o samą budowę pakietów z kompa A a z kompa B przez komp A, nie ma różnicy: takie samo IP źródła, TTL. Udostępnianie można poznać tylko po treści pakietów: jeśli program wysyła lokalne IP (na przykład A wyśle swoje IP ustalone przez providera, B wysle 192.168.0.2) - to się rzadko zdarza; po połączeniach specyficznych - na przykład nawiązanie dwóch równoległych połączeń powiedzmy z serwerami GG (czyli programy, któe tak na prawdę da się uruchomić tylko z jednym połączeniem na jednym komputerze). Takie sprawdzanie wykonuje się rzadko, bo obciąża routery providera.

Mimo wszystko polecam po prostu dowiedzieć się, ile kosztuje oficjalnie podłączenie drugiego komputera.

0
Szczawik napisał(a)

Takie sprawdzanie wykonuje się rzadko, bo obciąża routery providera.

Poczytaj o programie p0f, ktorego autorem jest Michal Zalewski nick lcmatuf), to zmienisz zdanie :)
Jakis czas pracowalem jako admin u providera internetu, wiec sprawe troche znam.
Zwykle adminom po prostu nie chce sie tego kontrolowac, albo przymykaja oko jesli drugi komputer nie jest maszynka do ssania (tzn nie chodza na nim 24 h na dobe jakies p2p).

0
Szczawik napisał(a)

Jak chodzi o samą budowę pakietów z kompa A a z kompa B przez komp A, nie ma różnicy: takie samo IP źródła, TTL. Udostępnianie można poznać tylko po treści pakietów...

A rozbieżność numerów ACK :>

0
Szczawik napisał(a)

Przykładowe ustawienia sieciówki lan w komputerze A:
IP: 192.168.0.1
Maska: 255.255.255.0
Brama: (puste)
DNS: (puste)

A co gdy dostawany ip od providera jest wlasnie z tej klasy? (a jest na to dosc spora szansa) ;) Troche sie wszystko popsuje :>

0

Nie no, co do adresów to podałem tylko przykład. Wiadomo, że nie mogą nakładać się na providera. Numery ACK mogą różnić się nawet między różnymi pakietami z jednej sieciówki. Co do p0f'a to się zgodzę, tylko, że często nie da się pobrać niektórych z tych informacji przy dobrym firewallu (no nie oszukujmy się, głównie jak postawiony jest Linux na routerze lub Windows z oprogramowaniem niestandardowym, bo podstawowa zapora Windows nawet w połączeniu z netsh temu raczej nie podoła).

Piszę to z własnego odświadczenia, bo nie mam za sobą praktyki jako administrator.

0
Szczawik napisał(a)

Piszę to z własnego odświadczenia, bo nie mam za sobą praktyki jako administrator.

No to ja Ci powiem z mojego doswiadczenia, ze kiedys eksperymentowalismy z kumplem na roznych systemach itp. i p0f zawsze !! dawal rade. Poki co, z tym co ja sie spotkalem to p0f wykryl 100% udostepnien sieci na inne (te ztw nielegalne) komputery.
Tyle ze tak jak mowie, jesli te kompy nie byly typowymi ssaczami sieciowymi, odpuszczalismy sobie, bo admin to jak wiadomo leniwe bydle :)

0

jest jeszcze cos takiego jak zdalny pulpit, gdzie nie jest mozliwe wykrycie udostepniania internetu, ale troche to obciaza komputer bezposrednio laczacy sie z internetem :-/

0
Szczawik napisał(a)

na przykład nawiązanie dwóch równoległych połączeń powiedzmy z serwerami GG (czyli programy, któe tak na prawdę da się uruchomić tylko z jednym połączeniem na jednym komputerze).

No nie przesadzajmy. Co za problem odpalić dwie instancje GG chociażby z dwóch użytkowników w systemie z przełączaniem użytkowników, nie wspominam o rozwiązaniach typu PowerGG/PowerPack, bo nie wiem, jak tam to technicznie jest z połączeniami rozwiązane. To samo się tyczy wszelkich innych aplikacji - nie ma programu, którego nie da się odpalić dwa razy :P. Może to być ewentualnie odpowiednio utrudnione (chociażby w przypadku systemów operacyjnych - trzeba mieć nietypowy sprzęt albo emulator komputera do tego), ale się da.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1