Problem z netem

0

Witam wszystkich. Mam nastepujący problem z internetem. Więc tak. Niedawno zmieniałem dostawcę internetu i teraz mam bezprzewodowy internet. Problem polega na tym, że miewam co jakiś czas chwilowe przerwy w dostawie netu. Wiem jednak, że nie jest to raczej wina anteny( bo jak technik przychodził i sprawdzał na laptopie było cacy) , nie jest to raczej wina karty sieciowej( bo była wymieniana), wykluczyłbym też możliwość wystąpienia jakichś problemów typu wirusy, robaki, etc, gdyż niedawno robiłem formata, a i mam legalnego i aktualizowanego ciągle antywirusa( Panda titanium 2005). Tak więc czy ktoś ma pomysł jakiś pomysł, co może powodować te przerwy?

0

Jesli jestes daleko od zrodla sygnalu to jest to normalne, popros by wzocnili sygnal lub ustawili antene blizej Ciebie, raczej to zrobia jesli w Twojej okolicy bedzie podobny problem lub/i wiecej osob. Powodow zanikow moze byc wiele, warunki pogodowe, jakies przeszkody na drodze, fizyczne jak i magnetyczne (druty?)
Sprawdz tez czy antena, lub "kij" mocujacy antene nie ejst luzny, ja po 2 latach takiego netu odkrylem,ze antena swobodnie lata conajmnej o 30 stopni :P
Moze problem byc tez w przewodzie w domu? np. uszkodzony kabel.
Niech sprawdza czy sila i jakosc sygnalu jest taka sama przy antenie jak i na wtyczce do sieciowki.
Tyle i do glowy przychodzi (ach te piwka na dobry sen :D)

0

A może problem leży po stronie warstwy sieciowej? Jaka jest topologia sieci? Jest szyfrowana czy Twój admin to jeden z tych co myśli, że jak przypisze MAC do IP to wszystko działa cacy. Żeby nie było to kumpel miał neta od takiego. Na dodatek człowiek ten upierał się, że niemożliwe jest podpięcie się pod kogoś klonując MAC i IP :| . Ale wracając do tematu, ktoś może się tzw. na lewo podpinać do Twojej sieci ustawiając sobie Twój MAC i IP. Wtedy komputer nr 2 będzie zrywał Twoje połączenia. Co prawda nie jest to dobry sposób do surfowania po necie ale pozwala on na przeskanowanie sieci i przełączenie się na MAC i IP aktualnie nie będące aktywne.

0

To nie jest ich wina, bo jak nie mam netu TO NIE WYKRYWA ŻADNEJ SIECI, a normalnie wykrywa co najmniej 5, warunki pogodowe raczej też nie, bo nie pada i nie ma żdnego mocnego wiatru, bo co innego mogłoby powodować zakłucenia? Poza tym jak napisałem to jest związane z moim kompem, bo na laptopie technika wszysko łazi cacy. Z anteną też jest w porządku, bo widzę ją z okna :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0