RS-232 i więcej niż 3V

0

Mam takie pytanie :) Ostatnio bawie się troszke portem RS-232... podłączyłem sobie do niego równolegle 5 diod (diody są podłączone do pinu 4 i 5)... no niby świecą ale słabo (diody są na 3V kazda) ale czytałem gdzieś że port ten może "dawać" napięcie 3V ale też 15V a to by mi bardzo odpowiadało tylko nie za bardzo wiem jak zrobić żeby zwiększyć napiecie...może mam podpiąć pod inne piny? Proszę o pomoc :)

0

Port RS232 może wytrzymywać +-3V do 25V, ale dawać może nawet tą minimalną wartość. To po pierwsze. Po drugie, RS232 to port szeregowy - jak chcesz diodami sterować, już lepszy jest LPT (jeśli jeszcze w kompie jest).

Może zrób tak: za pomocą portu steruj tranzystorem, który będzie z osobnego źródła zasilał diody. A tak na marginesie - jaki dałeś rezystor? 1k??

P.S. Jakie to diody? Na jaki prąd.. może niskoprądowe, czy jednak zwykłe LED?

0

No więc tak jeśli chodzi o LPT to niestety nie da rady, diody to Superjasne LEDy (ale nie mam pojęcia czy niskoprądowe) w sklepie powiedziano mi że są na 3V i to tyle co o nich wiem, z trazystorem już się bawiłem, ale będąc dzisiaj w sklepie elektronicznym (kupowałem żeńską wtyczke rs232) i tłumaczyłem facetowi o co mi chodzi to on powiedział żeby znaleŹć w kompie jakieś źródło napięcia 12V i te diody tam podłączyć też tylko nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić :/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1