Myszka i klawiatura po reinstalacji XP

0

Witam !
Otóż mam pewien problem. Gdy sformatowałem dysk i ponownie zainstalowałem na nim WinXP, to bardzo często "zacina się" myszka i klawiatura, a po krótkiej chwili wykonuje moje "stare" polecenia.
Jak naprawić ten problem ?
Z góry - dzięki.

0

Jeśli to cecha nie tylko myszki i klawiatury, sprawdź, czy dyski nie przełączyły się w tryb PIO (oczywiście jeśli obsługują UDMA, jak nie historyczne to obsługują zapewne). Ewentualnie sprawdź czy nie wykryło myszy i klawiatury dwukrotnie.

P.S. To urządzenia na USB czy PS2?

0

Myszka - USB
klawiatura - PS2

Acha...i jak sprawdzić to, czy się nie przełączyło na PIO ? :>

0

Menedżer urządzeń ? Kontrolery IDE ATA/ATAPI ? Podstawowy/Pomocniczy kanał IDE ? Ustawienia zaawansowane ? Urządzenie główne/podrzędne ? Tryb transferu

0

No i jest ustawione na UDMA :/.
A może to coś związanego z obciążeniem procka ?

0

To sprawdź te obciążenie (Shift+Ctrl+Esc jest to lista procesów + obciążnie procka/pamięci) Sprawdź czy te ustawienia UDMA się przyjęły (czyli wyświetl jeszcze raz i sprawdź czy jest). Jeżeli cały czas będzie PIO to odinstaluj pomocniczy kanał IDE i uruchom jescze raz komputer (działa dla CD\DVD). Sprwdź też w BIOSie - tam chyba też można wybrać tryb zapisu (tylko żebyś nie wybarł jakiegoś ktorego twój dysk nie obsługuje).

0

Co obciąża - oczywiście Counter-Strike, ale przed reinstalką Windowsa wszystko działało poprawnie, a UDMA jest ustawione, BIOS też wydaje się OK.

0

Mogą to być też badsectory na dysku - sprawdź (Windowsowskie sprawdzanie dysków lub polecam hddregenerator'a). Nie wiem czy to ma jakiś związek ale może błędy w pamięci - memtest86. Zalecam oczywiście zapuszczenie jakieś dobrego antywirusa z nowymi szczepionkami. Jeżli i to nie pomoże, to odinstaluj myszkę/klawiaturę bądź zainstaluj odpowiednie sterowniki. Jeżeli i to nie pomoże to zawsze możesz zrobić jeszcze raz reinstalką.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1