samoistne restartowanie sie komputera:/

0

witam
jest taki problem, nie wiem dlaczego komputer sam sie restartuje, czasem czesciej powiedzmy 2-3 x na godzine a nieraz w ogóle, jak mu sie chce to sie restartuje hehe:]
sprzęt:
plyta glowna = abit is7 http://www.pctuning.cz/ilustrace/boards/abitBIG.jpg
cpu = P4 2.4Ghz
grafika gf2 mx400 64mb
ram 512ddr

ps. po tym samoistnym restarcie w biosie temp cpu wskazuje ok 60'C

jesli ktos wie jaka moze byc przyczyna samoistnego restartowania komputera to prosze o odp.
pozdro

0

jestes pwien co do zasilacza?
moze tez to byc wina pl. glownej

0

a możesz podać operacje jakie wykonujesz ??
u mnie jak w jakieś gry na OpenGL'u gram to wychodziło (obecnie sobie poradziłem z tym), również jak kompresuję filmy (w VirtualDub'ie oraz innych programach), jak puszczałem muzę to nie restartował się, ale dopiero jak lewą stronę obudowy odkręciłem i zostawiłem tak kompa - chodzi bez zarzutów :]

0

mi się resetował jak ostatnio pisałem nawet przez śmierć wiatraczka na karcie graficznej - już się wporzo :] [rotfl]

0

Hmm przyczyn moze byc wieeeeele!

Ja tez mialem takie cos ale wiem ze robil mi to program.

Jak zainstalowalem czystsy system ok dopiero po instalacji bRadio do karty TV/FM mi reboot robil sie :(

Wiec zobacz tez jakie masz programu pinstalowane etc. zasilacz jak tez moze prawdopodobne byc ale jak wczesniej bylo ok to raczej (ale nie zawsze) odpada ;) a moze masz temperature w BIOSie ustawiona?? piszesz ze 60st. wiec dziwne

0

Przeca 60st. dla Pentiuma to horror!!!

0

uzytkowanie kompa no jak kazdy... gier prawie zero tylko winamp net gadu i programu
a co do temp 60' no to taka od zawsze w sumie byla:) heh
a zasilacz sprawdze ale chyba zdrowy jest...

dzieki!

0

ew. poszukaj sobie w windzie opcji automatycznego rozruchu i ją wyłącz (wtedy zamiast resta wyskoczy ci komunikat o jakimś krytycznym błędzie --> i moze zrozumiesz o co mu chodzi ;) )

0

Start --> ustawienia --> panel sterowania --> system --> zaawansowane --> uruchamianie i odzyskiwanie --> [ ] automatycznie uruchom ponownie

A jak nie podziała to coż --> do reklamacji. Mój kolega miał taką samą sytuację, wymienili mu klocka i wszystko śmiga.. - dziwy :-|

0

ja zmienilem plyte glowna i mam to samo np jak w cos gram lub ogolnie i niewiem o co mu biega

0

Witam.
Przyczyna restartu jest jak ktoś już wcześniej zauważył wybranie opcji automatycznego restartu przy obsłudze wyjatku krytycznego. Można zmienić opcję na wysłanie komunikatu i wtedy zamiast restartów zaczną pojawiać się niebieskie ekrany.
Pierwotną przyczyną jest zawsze wystapienie błedu krytycznego. Z Waszych opisów raczej wynika ,że najczęściej przyczyną ich jest chwilowe przekroczenie temperatury procesora i zawieszenie systemu.
Miałem ten sam problem , szukałem przyczyn bardzo długo i dopiero zmiana procka na nieco szybszy i związana z tym instalacja monitora płyty wyjaśniła sytuację. Okazało się ,że przy bardzziej obciażających operacjach temperatura osiąga 65- 69 stopni normalnie, a potrafi przekroczyć i 72. W chwilach przerw spada do 30-40 stopni ale przy uruchomieniu czegokolwiek bardziej obciązającego , dosłownie w ciagu kilku sekund osiaga dawny puła rzędu 70 stopni.

Przyczynę okazała sie starszego typu obudowa z zasilaczem pracującym pionowo.
W obudowie tej procesor jest "obstawiony z jednej stronuy przez zasilacz znajdujący się tuż nad prockiem z wiatrakiem a z drugiej przez kartę graficzną i tylne ścianki napędów. W efekcie tworzy się mknieta przestrzeń w której wiatrak do chłodzenia procka zasysa z powrotem gorące, przegrzane powietrze które wcale go nie schładza.

Nie twierdzę,że macie identyczne obudowy, ale myślę ,że przyczyną jest jednak obieg wymiany powietrza - tego podgrzanego, na świeże , chłodne z zewnątrz.
Proponuję pobrać bardzo dobry trialowski programik hmonitor i na bieżąco sprawdzić jak to jest naprawdę z tą temperaturą.

Intel, w odróżnieniu od starszych AMD raczej przy przegrzaniu nie psuje się, a jedynie zawiesza działalność , do czsu opadnięcia temperatury (wystarczy parę sekud)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1